Barbaros Süt Ürünleri

Barbaros Süt Ürünleri Menü & Fiyat Listesi

2 Comments

Bu yazımızda Barbaros Süt Ürünleri ile hem lezzetli hem de tarihi bir yolculuğa çıkacağız. İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunan bu tarihi dükkân 1918 yılından beri aralıksız hizmet vermektedir. Yaklaşık 25 metrekare büyüklüğündeki bu mekândan süt ve süt ürünleri temin edilebilmektedir. Günlük olarak taptaze üretilen yoğurt ya da sütlü tatlılara ister kilo ile isterseniz de porsiyon olarak ulaşabilirsiniz.

Mekânın tarihi dokusu günümüze kadar hiç bozulmamış desek yeridir. 4 tane masası bulunan bu şirin yerde sandalyeler de ahşaptan. Oturduğunuz zaman o eski tarihi yapılar gözünüzde canlanıyor. Bizim burayı keşfimiz eski bir tarihe dayansa da uzun zamandır ziyaret etme fırsatımız olmamıştı. Son ziyaretimi de işte bu vesile ile yapmaya karar verdik. Barbaros Yoğurtçusu olarak da bilinen mekanı gelin birlikte gezintileyelim.

Barbaros Süt Ürünleri Menü

Yoğurt, kazandibi, tavukgöğsü, aşure, şokella, sütlaç gibi pek çok süt ürününe ulaşmanız mümkün. Tatları ise tek kelime ile efsane. Benim gibi sütlü tatlı düşünüyseniz kesinlikle burayı ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Asla pişman olmayacağınızı temin ederim. Çünkü bütün ürünler günlük ve taze üretiliyor.

Bunların haricinde dondurma çeşitleri de bulunuyor. Dondurma çeşitleri de yine aynı şekilde günlük, taze ve tamamen el yapımı olarak üretiliyor.

Dilerseniz burada oturup porsiyon şeklinde dilerseniz de kiloluk paketler halinde alım sağlayabilirsiniz. Yeri gelmişken hatırlatmakta fayda var kredi kartı ya da yemek kartı ile alışveriş yapılamıyor. Ödemenizi sadece nakit olarak yapabiliyorsunuz.

Çalışma saatleri hakkında da kısa bir bilgi vermek gerekirse sabah 09:00 ile akşam 21:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Barbaros Süt Ürünleri Menü
Barbaros Süt Ürünleri Menü

Barbaros Yoğurtçusu Fiyat Listesi

Kiloluk şeklinde alışverişlerde;

-Yoğurt 30, Ezine Peynir 260,Tereyağı 220 Lira. Gelelim tatlılara. Büyük boylarda kazandibi 130, tavukgöğsü 130, aşure 130, Zerde 130, orta boylar da ise 85 Lira. Ayrıca krem şokella, güllaç, ve puding gibi daha pek çok sütlü tatlı çeşidi de mevcut.

Porsiyon şeklinde alışverişlerde;

Tüm ürünlerin porsiyonları sabit fiyat olarak 28 Lira.

*Fiyatlar en son 3.4.2023 tarihinde güncellenmiştir.

Siz de burası hakkında deneyimlerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilir, gezintist dostlarımıza fikir bildirebilirsiniz.

Barbaros Süt Ürünleri Porsiyon
Barbaros Süt Ürünleri Porsiyon

Ulaşım

Adres: Akşemsettin, Akşemsettin Cd. No:33, 34080 Fatih/İstanbul

Toplu taşıma ile ulaşım sağlamak isteyenler; Fatih Cami önünden geçen otobüsler ile (28 – 31E- 32 – 35D) Yavuz Selim durağına gelmeliler. Burada indikten sonra tam karşısında bulunan Mütercim Asım Cd. Giriş yapıp düz devam ederek buraya ulaşabilirler. Bilenler için Hırka-i Şerif caminin tam karşısı şeklinde tarih edebiliriz. Bir diğer yöntem de Vatan Caddesi üzerinden ulaşmaktır. 31Y-32T-33TE ve 38 hat numaralı otobüsleri kullanarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü Durağında inip, müdürlüğün yanından yukarı doğru devam ederek 3-5 dakika sonra buraya ulaşabilirsiniz.

Özel araç ile gelmek isteyenler; Vatan Caddesi üzerinden devam ederek İstanbul Emniyet Müdürlüğü yanından Fatih Cami güzergâhına devam ederek buraya ulaşabilirler.

2 Replies to “Barbaros Süt Ürünleri Menü & Fiyat Listesi”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts