Asaf Bey Plajı

Asaf Bey Plajı | Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti ve Diğer İmkanları

0 Comments

Asaf Bey Plajı, Heybeliada’da gittiğimiz ve sizlere de gönül rahatlığı ile önerebileceğimiz en güzel aile plajı. Aile plajı olduğunu özellikle belirtmek istedim çünkü kesinlikle içeriye argo tabir ile damsız giriş yapılamıyor. Girişlerde turnike sistemi var ve böylece bunun kontrolü rahatlıkla sağlanıyor. Ulaşım da oldukça kolay. İçeride alabileceğiniz birbirinden güzel hizmetler de var. Hadi gelin bu plaja daha yakından göz atalım.

Asaf Bey Plajı / Heybeliada

Öncelikle tertemiz bir denize sahip. Sahil ve deniz tabanın kum ile kaplı olması gayet güzel. Arada birkaç tane yosun ile karşılaşıyorsunuz o kadar. Şezlonglar güzel dizilmiş ve aralarda yürümek hiç sorun olmuyor. Şemsiyeleri ise hasırdan. Sanırım kolay eskimesinler diye bu şekilde yapılmış ama güneşlenmek istemeyenler için biraz sorun olabilir. Çünkü aradan güneş ışınları rahatlıkla geçebiliyor. Şezlongların arasına koyulan saksılar çöp kovası görevini görüyor. Gayet güzel düşünülmüş. İzmarit ya da benzer çöplerinizi buraya atabiliyorsunuz. 2 saatte bir görevliler çöp poşetleri ile plajı dolaşıp bu kovaları temizliyorlar.

Deniz suyu kısa sürede derinleştiği için plaj tüm gün cankurtaranlar tarafından kontrol ediliyor. Dilerseniz bu cankurtaran kulesinden her yaşa göre ücretsiz can yeleği ya da deniz makarnası temin edebilirsiniz.

Eğer yüzmeyi ve denize atlamayı seviyorsanız size güzel bir haberimiz var. Denizde bulunan 5 tane atlama noktası var. Buraya yüzerek ulaşabilir ve bu atlama noktalarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Plaj içerisinde alkol ya da yiyecek alabileceğiniz bir kafeterya var. Denizden çıkıp burada yemek yiyerek dinlenebilirsiniz. Ya da dondurma veya kahve keyfi yapabilirsiniz. Tercih size kalmış tabi.

Duş alabileceğiniz bir bölüm var. Ayrıca kıyafetlerinizi değiştirebileceğiniz kabinler de mevcut. Kafe kısmında bulunan tuvaletleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Son olarak özel eşyalarınızı koyabileceğiniz dolaplardan da söz edebiliriz. Eğer güvenlik endişeniz varsa yetkililerden kilit temin edip bu dolaplara telefon, cüzdan ya da kişisel eşyalarınızı bırakabilirsiniz. Tüm bu hizmetler giriş ücretine dahil.

Piknik ve Kamp Alanı

Asaf Bey Plajı bizlere diğer plajlardan farklı olarak piknik yapabileceğimiz alanlar da sağlıyor. İster buradan yiyecek alıp isterseniz de evde hazırladığınız piknik çantanız ile burada rahatlıkla piknik yapabilirsiniz. Evet yanlış duymadınız buraya dışarıdan yiyecek ve içecek getirebilirsiniz. Çok sayıda piknik masası var. Hatta mangal yapanlar bile oluyor. Bu bölümde dinlenebileceğiniz hamaklar da var. Birkaç tanesi eskimiş olsa da gayet güzel hamak keyfi yapabilirsiniz.

Gelelim kamp olayına. Bir iki tane çadır görünce merak ettim ve görevliye sordum. Kendi çadırınızı getirip burada kamp yapabilirsiniz dedi. Kamp alanı gayet güzel çim ile kaplanmış. Elektrik sistemi var. Duş ve tuvalet zaten var. Bu sene sezon bitti ama seneye kesinlikle deneyimlemeyi düşünüyoruz.

Giriş Ücreti

Plaja giriş ücreti hafta içi ve hafta sonu farklı tabi. Hafta içi kişi başı 200 TL. Hafta sonu ise 250 TL. 6 Yaş altı ücretsiz. Ama genelde 7-8 yaşlarına kadar ücret almıyorlar. Ödemeyi girişlerde ya da ücretsiz taşıma yapan tekneye binmeden önce nakit veya kredi kartı olarak yapabilirsiniz.

Asaf Bey Plajı Nerede? – Nasıl Gidilir?

Kabataş, Bostancı ya da Maltepe’den kalkan Deniz Hatları vapurları ile ya da Turyol veya Mavi Marmara gibi özel şirketlere ait vapurlar ile Heybeliada’ya ulaşım sağlanır. Vapurdan indikten sonra sağ tarafta bulunan bölümden dilerseniz ücretsiz olarak Tekne ile plaja gidebilirsiniz. Zaten indikten sonra burada bekleyen ve sizi plaja yönlendiren görevlilerden de yardım alabilirsiniz.

Tekneye binmek istemezseniz de yaklaşık 20-25 dakikalık bir ada yürüyüşü sonrasında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts