Bella Kamp

Bella Kamp | Nerede? – Nasıl Gidilir? – Giriş Ücreti Ne Kadar?

0 Comments

Bella Kamp, İstanbul’un Şile ilçesine bağlı Doğancılı Köyü sınırları içerisinde kalan harika bir kamp alanı. Harika diyorum çünkü ne zaman gitsem her seferinde memnun olarak ayrıldım. Uzun zamandır size burayı tanıtmak için bekliyordum. Kısmet bu güneymiş. Hadi gelin burası hakkında deneyimlerim nelermiş birlikte göz atalım.

Bella Kamp

Pandemiden yeni çıkmıştık. Evde oturmaktan o kadar bunalmıştık ki sürekli bir aktivite yapmak istiyorduk. Bu esnada arkadaşlarım bir kamp etkinliği olduğunu söyleyince bende gaza gelip kendime bir çadır aldım. Ve aynı akşam düştük yola. Gece karanlığında vardığımızda inanılmaz bir kalabalık ile karşılaştık. Kendimize yer bulamayacak kadar çok kalabalık vardı alanda. Neyse ki bizim diğer ekip gündüz alana gitmiş ve bize de yer tutmuştu. Gece karanlığında çok bişey anlayamamıştım ama sabah olup uyandığımda harika bir sahil manzarasına uyandım. Biraz gezinip etrafı dolaştıktan sonra denize girip kamp alanına döndük. Duş için epey bir sıra bekledik ama hem sıcak hem soğuk su ihtiyacımızı rahatlıkla karşıladık. Derken lavabo ve ortak kullanım alanları da bir göz attım gayet temizdi. İlk kamp deneyimi için oldukça güzel vakit geçirdikten sonra buraya daha sonra etkinlik olmadan gelemeye karar verdik. Hem deniz için hem kapm için çok güzel bir alandı.

Aradan biraz zaman geçtikten sonra işlerimiz ayarlayıp tekrar geldik. Bu sefer çalışan personeller ile birebir diyologlarımız da oldu. Hepsi de gayet güler yüzlü ve cana yakındı. Çadırları kurup yine etrafı dolaşırken her yarım saatte bir WC’lerin temizlendiğini gözlemledim. Ortak kullanım alanlarında eşyalarımızı da rahatlıkla bırakabildik. Hatta uzatma kablosu ile gelenler için elektirik kullanma imkanı bile vardı. Geceleri ortada ateş yapıp perdeye yansıtılan filmin tadını çıkardık. Yani anlayacağınız inanılmaz konforlu bir kamp yaptık. Sonrasında da çok defa geldik buraya. Ve emin olun gelirseniz hiç pişman olmazsınız.

Neler Var?

Duş ve WC imkanı var. Gayet temiz. Ağaçların karıncalanmaması için dipleri sürekli temizleniyor. Ayırca sinek gibi haşerelere karşı sürekli ilaçlama yapılıyor. Yeme-İçme için ortak bir kullanım alanı var. Burada bulunan buzdolabını rahatlıkla kullanabilirisiniz. Ya da tabak-çatal gibi eşyalarınızı yıkayabilirsiniz.

Hem çadır hem de karavan kampı için uygun. Hatta kuübe tarzı, tahtadan yapılma oda da kiralayabilirsiniz. Araç ile gelirseniz ücretsiz otoparkı var. Eşyalarınızı buradan çadır kuracağınız yere kadar ücretsiz taşıyorlar.

Akşamları da etkinlik var. Bu bazen bir film ya da konser oluyor. Ya da ateş başında bir sohbet.

Yeme – İçme

Burada hizmet veren bir büfe var. Tost, hamburger, kızartma ya da atıştırmalıklar var. Ya da kendiniz hazrılayabilirsiniz. Mangal yakmak isterseniz izin veriliyor. Dilerseniz hazır mangal da kiralayabilirsiniz. Alışveriş için kampın yakınında zincir market, tekel bayi ve kasap da var.

Bella Kamp Giriş Ücreti

Ücret sezona göre değişiyor. Bu konu hakkında aşağıda bırakacağım iletişim numarasını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Nerede? – Nasıl Gidilir?

İletişim: 0 537 677 82 88

Adres: Doğancılı, Sahilboyu Sk No:25 – Şile/İstanbul

Ulaşım: Üsküdardan kalkan 139S hat numaralı otobüs ile yaklaşık 1 saat 40 dakikada ulaşım sağlanıyor. Doğancılık Köyü durağında indikten sonra yaklaşık 500 metre yürüme mesafesinde.

Özel araç ile gelmek isteyenler ise konum bilgilsini kullanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts