Kamp Çantası Hazırlama

Kamp Çantası Hazırlama İle İlgili İpuçları 

0 Comments

Güzel bir kamp geçirmek için Kamp Çantası Hazırlama en yorucu iş olabilir. Bu işi hafifletmek için sizlere küçük önerilerde bulunacağız. Size vereceğimiz Kamp Çantası Hazırlama Tüyoları ile oldukça basit ve kolay bir şekilde hazırlıklarınızı tamamlayabileceksiniz.

Kamp Çantası Hazırlama 

-Liste Yapın 

Öncelikle kamp için güzel bir liste hazırlamalısınız. Sadece kamp değil mangal yapmak ya da denize girmek gibi planınız olabilir. Bu gibi durumlarda bir eksiğinizin olmaması için liste hazırlayarak ilk adımı atabilirsiniz. Böylece mangal maşanızı ya da deniz kreminizi unutma olasılığınızı ortadan kaldırmış olursunuz.

-İhtiyacınızı Ulaşımınıza Göre Belirleme 

Semaver kamp için olmazsa olmaz değildir. Kabul ediyorum çok güzel bir keyif ama eğer bir aracınız yoksa kamp için yanınızda semaver getirmek biraz lükse kaçabilir. Yol boyunca taşımak hem sizi yorar hem de sürekli zarar gelmemesi için teyakkuz halinde olursunuz. O yüzden kendi ulaşım imkanınızı göz önüne alarak nelere gerçekten ihtiyacınız olacak iyi belirlemelisiniz. Aslında demek istediğim kocaman bir çanta alıp içini doldurmaya çalışmayın. Önce size gerekli olacak şeyleri belirleyin sonra çantanızı doldurmaya başlayın.

Kamp Çantasında Neler Bulunur?  

-Diş macunu, fırçası gibi kişisel bakım eşyaları,

-Varsa düzenli kullanılan ilaçlar,

-Gece ihtiyaç olabileceği için küçük bir el feneri,

-Sinek ya da böceklere karşı sineksavar ya da benzeri bir ürün,

-Her ihtimale karşı ince bir nevresim (çiğ ya da yağmura karşı tedbir amaçlı),

-Yedek batarya ya da powerbank,

-Kamp türünüze göre yedek kıyafetler,

-Kahvaltı ya da yemek için tabak, çatal, bardak gibi ihtiyaçlar,

Bu saydıklarımız bir kamp için en temel ihtiyaçlar diyebiliriz. Bu listeyi tabi ki sizin isteklerinize göre uzatabilirsiniz. Yani denize girecekseniz plaj eşyalarını ekleyebilir, piknik için küçük kamp ocağınızı alabilirsiniz. Bu saydıklarımızı bizim için en önemli olanları tabi.

Kamp Çantası Hazırlama Önerİmiz… 

Biz çantamızı hazırlarken mümkün olduğunca çok eşyayı yanıma almaya özen gösteriyorum. Yolculuğumuz toplu ulaşım ile olduğu için bu çoğu zaman bu sorun oluyordu. Çözüm olarak da şöyle bir şey bulduk. Daha önce seyahat için aldığımız orta boy çekçekli bir valize çadır, yatak ve kıyafetlerimizi dolduruyoruz. Hem taşırken kolay oluyor hem de daha az yer kaplıyor. Sırt çantamıza ise saklama kapları içerisinde kahvaltılıkları, yiyeceklerimizi, bardak çatal gibi ihtiyaçlarımızı, powerbank, diş fırçalarımızı ve macunumuzu koyup hazır hale getiriyoruz.

 Kamp çantası hazırlarken vermek istediğiniz ipuçlarını yorum olarak ekleyerek, gezintist ziyaretçilerimize yardımda bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts