Kamp Alanı Seçimi

Kamp Alanı Seçimi Yapmak

0 Comments

Keyifli bir kamp geçirmenin en önemli adımı doğru kamp alanı seçimi yapmaktan geçer. Kesin ve net bilgi. Peki bunu başarmak için nelere dikkat edilmesi gerekiyor? İşte bu yazımızda bu sorunun cevabını arayacağız. Hadi başlayalım.

Doğru Kamp Alanı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle elinize bir kâğıt ve bir kalem alarak kendi kriterlerininiz belirlemelisiniz. Bu yazıda bizim daha önce belirlediğimiz kendimize uygun kriterler üzerinden ilerlemeye çalışacağız.

-Ulaşım

Şahsi aracımız olmadığı için toplu taşıma seçeneği olmayan alanları hemen eliyoruz. Bu kriteri eklemeden önce nerde kamp yeri var araştırıp okuyor, sonra ulaşım olmayınca da hüsrana uğruyorduk. Şimdi ilk baktığımız kriterimiz bu. Eğer sizin aracınız varsa bu kriteri atlayabilirsiniz.

-İletişim

Toplu taşıma ile ulaşabileceğimiz kamp alanlarımızı belirledikten sonra öncelikle baktığımız bilgiler iletişim alanı. Web sitesi, telefon numarası gibi bilgileri olan işletmeler bi tık daha güvenilir oluyorlar. Varsa siteleri ya da sosyal medya hesapları üzerinden resimleri kontrol edebiliyoruz. Telefon numarasından da arayıp aklımıza takılan (fiyat, wc, elektrik, duş imkanları) gibi soruları sorarak karar verme aşamasında bilgi sahibi oluyoruz.

-Yorumlar

Öncelikle çevremizde bu alana daha önce gidip kamp yapan birileri var mı diye? araştırıyoruz. Varsa öncelikle onların yorumları dinleyerek alanın artı ve eksi yönleri hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Bu mümkün olmadığı zamanlarda alan hakkında yorum yapılan bütün mecraları kontrol edip az çok bilgi sahibi oluyoruz.

-Duş ve Tuvalet

Maalesef bu konu en hassas olduğumuz konu. Öyle doğa içerisinde olalım ama ihtiyaçlarımızı doğada görebiliriz diyenler bu kriteri göz ardı edebilirler. Şahsen biz giriş ücreti veriyorsak bu hizmeti muhakkak almak isteriz.

-Güvenlik

Doğa ile iç içeyken yabani hayattan korunmak için güvenlik de çok önemli bir kriter. Kavga gürültü çıkarabilecek, rahatsız edecek tiplerden de uzak durmak için bu konuya ayrıca önem veriyoruz. Zaten tercih ettiğimiz özel işletmeler genelde alanı çitler ile çevreleyip hem kaçak giriş-çıkışlara engel oluyor hem de güvenliği gayet güzel sağlıyorlar.

Yukarıda belirttiğim kriterler özel kamp işletmeleri için geçerliydi. Aracımız olmadığı ve benim hatunun da zaten bu kriterlerden birisi olmadığında kamp yapmayı kabul etmediği için başka türlüsü şimdilik mümkün değil. Belki ilerleyen zamanda bir karavanımız ya da aracımız olursa kriterlerimiz değişebiliriz.

Siz de kendiniz için belirlediğiniz kriterleri yorum olarak ekleyerek sitemizi ziyaret eden gezintist dostlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts