Kemal Sunal Müzesi

Kemal Sunal Müzesi | Nerede? – Nasıl Gidilir? – Ziyaret Bilgileri

0 Comments

Kemal Sunal Müzesi, 60. Yıl Göztepe Parkı içerisinde, 15 Mart 2024 tarihinde ziyarete açıldı. Yeşilçam’ın usta sanatçısının özel eşyaları ve canlandırdığı karakterlerin balmumu heykellerini mutlaka görmelisiniz. Şahsen biz gördük ve gayet keyifli vakit geçirdik. Bu keyfe sizde ortak olun diye deneyimlerimiz sizler ile paylaşmak istedik. Haydi başlayalım.

Kemal Sunal Müzesi Ziyaret Bilgileri

Eminim hepimizin hafızasında vardır bir Kemal Sunal sahnesi. İllaki bir yerde görmüşüzdür gülüşünü. Sonrasında hemen bizimde yüzümüzde belirmiştir gülüşümüz. Öyle bir usta sanatçıdır işte kendisi. Bizim de pek çok çocukluk anımız vardır filmlerine dair. İşte bu filmlerinde kullandığı özel eşyalar, canlandırdığı karakterlere ait balmumu heykeller bu müzede sergilenmeye başlamış. Bizde vaktimiz olduğu bir Pazar günü ziyaret etmek için sıraya girdik.

İçeri girerken bir çocuk gibi heyecanlandım açıkçası. Sanki yıllardır tanıdığım birisi ile buluşacakmış gibi sevinçliydim. Aynen böyle oldu zaten. İçeriye girip heykellerin arasında gezerken o sahneleri hem tekrar hatırladım hem de kafamda tekrar çektim. Her bir heykelin önünde o filmden hatırladığım bir sahneyi eşime dönüm çocuklar gibi heyecanla anlattım. Uzun zamandır böylesine keyifli bir müze gezintisi yapmamıştım. Atla Gel Şaban filminin müziği hala hafızamdadır. Burada o meşhur sarı dolmuşu görünce yine mırıldandım. İşte aynen böyle her anı tekrar tekrar hatırladım anlayacağınız. İçeride pek çok sahne heykelleştirilmiş. Hababam Sınıfı, Köyden İndim Şehre, Korkusuz Korkak, Şabaniye ve daha pek çoğunu görebilirsiniz. Bunların haricinde de usta sanatçının hayatına dair pek çok eser de müzede sergileniyor.

Müzeyi ortalama 45 dakika ile 1 saat arasında rahatça gezebilirsiniz. Yani bir plan yapmak isterseniz bu müze için ortalama bu kadar süreler sizin için yeterli olacaktır. Son olarak böyle bir müzeyi düşünen, fikri ortaya atan, yapıp hizmete sunan herkese bir teşekkürü borç bilirim.

Ziyaret Gün ve Saatleri

Müze pazartesi günleri ziyarete kapalı. Diğer günler 10:00 – 17:00 arası ziyaret edilebilir.

Giriş Ücreti

Şimdilik giriş ücreti yok. İstanbul senin uygulamasını indirip karekod oluşturmanız yeterli. Sıra size gelince bu kodu okutup giriş yapabilirsiniz.

Fotoğraflar

Ulaşım Bilgileri

Adres: Caddebostan, Göztepe 60. Yıl Parkı No:34730, 34730 Kadıköy/İstanbul

Ulaşım: Otobüs ile ulaşmak isteyenler Kadıköy İskelesinden kalkan 4 hat numaralı otobüsü kullanabilirler. Ardından yaklaşık 20 dakikalık yolculuk sonunda Göztepe durağında inip müzeye ulaşabilirler.

Marmaray ile gitmek isteyenler ise Göztepe durağında indikten sonra 20 dakika yürüyüş sonunda ulaşabilirler.

Özel araç ile gitmek isteyenler konum bilgisini kullanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts