Nakkaştepe Millet Bahçesi

Nakkaştepe Millet Bahçesi | Ziyaret Bilgileri

0 Comments

Nakkaştepe Millet Bahçesi, İstanbul Boğazının en güzel manzarasına sahip ilçelerinden birisi olan Üsküdar’da 2019 yılında hizmete açılmıştır. Yaklaşık 50.000 metrekare alana sahip olup içerisinde piknik alanları, yapay şelalesi, zipline, ahşap köprü ve çocuk oyun alanları gibi sosyal donatı alanları bulunmaktadır.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Ziyaret Bilgileri

Burayı haftanın her günü 08:00 – 22:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Özel araç ile gidecekler için özel otoparkı olduğu bilgisini verebiliriz. Yaya girişi ücretsiz ancak araçları ile gitmek isteyenler otopark ücreti ödüyorlar. Güncel giriş ücretleri ise;

-Motosiklet: 12,50 TL

-Otomobil: 25,00 TL

-Minibüs: 50,00 TL

-Otobüs: 100,00 TL

Giriş ücretleri ve çalışma saatleri hakkında bilgileri verdikten sonra gelin giriş kısmında bahsettiğimiz bölümlere göz atalım.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Bölümleri

Nakkaştepe Millet Bahçesi içinde neler var? Diye merak edenler için bölümlerden kısa kısa bahsedelim istedik.

Zipline: Araç girişi kapısından girdiğiniz zaman hemen sağ tarafınızda kalan bölüm. Parkın en eğlenceli bölümlerinden başına geliyor. Özellikle çocuklar tarafından oldukça merak ediliyor. Güncel fiyatı 120,00 Lira. Yaklaşık mesafe de görebildiğimiz kadarı ile 50-60 metre kadar.

Manzara Tepesi: Bu bölümün hemen sol tarafında Boğaz Köprüsünün olduğu harika bir manzara sizleri karşılıyor. Zaten fotoğraf çektirenleri gördüğünüzde hemen eşsiz manzarayı fark ediyorsunuz.

Piknik Alanları: Bu alanlar parkın hemen hemen her tarafında kahvaltı ya da piknik yapmak isteyenler için masalar ve oturma alanları var. Yer bulmak için erkenden gelmeniz gerekebilir zira oldukça kalabalık bir ziyaretçi topluluğu var.

Kafeterya: Yol üzerinde çay, kahve, atıştırmalık ya da tost alabileceğiniz bir kafeteryası var. Fiyatlar da oldukça uygun. Çay 10, Nescafe ise 15 Lira. Diğer fiyatları merak edenler aşağıdaki bırakacağım resimlere göz atabilirler.

Çocuk Oyun Alanları: Çocuklar da tabi ki unutulmamış ve onlara özel oyun alanları buraya eklenmiş.  Çocuklar salıncak, kaydırak gibi pek çok oyun alanında enerjilerini atarken sizde oturup güzelce dinlenebilirsiniz.

Macera Parkuru: Bu alan yetişkinlere hizmet veren eğlenceli bir parkur. Özel ekipmanlarınızı giyerek eğitmenler eşliğinde tamamlayabileceğiniz parkurda çok güzel anlar yaşayabilirsiniz. Çocuklar velileri yanında olsa dahi bu alana giriş yapamıyorlar.

Kafe & Yapay Şelale: Ana giriş kapısından girdikten sonra 15 Temmuz Anıtı istikametinde devam ederek kafe bölümüne ulaşabilirsiniz. Burada bulunan yapay şelale etrafında güzel pozlar yakalayabileceğinizden şüpheniz olmasın.

Ahşap Köprü (Uçan Yol): Burası parkın en çok ziyaret edilen alanı desek yanılmayız herhalde. Yerden yaklaşık 10 metre yükseklikte ve ağaçlar içinde kalan köprü fotoğraf çektirmek isteyenlerin akınına uğruyor. En güzel manzara için biraz sıra beklemeniz bile gerekebilir.

Bay & Bayan Mescit: Park içerisinde ibadetlerinizi rahatça yapabilmeniz için mescitler de var. Vakit namazları kaçırmak istemeyenler bu mescitleri kullanabilirler.

Fotoğraflar

Nerede? – Nasıl Gidilir?

Adres: Kuzguncuk, Gümüşyolu Çk Sk No:4, 34674 Üsküdar/İstanbul

Ulaşım: Kadıköy istikametinden gelmek isteyenler 15F ve 14M hat numaralı otobüsleri ile Nakkaştepe durağında inmeniz gerekir. Ayrıca Üsküdar istikametinden gelmek isteyenler Kuzguncuk – Üsküdar Hatlı Minibüsleri ile ulaşabilirler. Dilerseniz güzergahınıza göre Metrobüs de kullanabilirsiniz. 15 Temmuz köprüsünde indikten sonra yaklaşık 7-8 dakika yürüme mesafesindedir.

Özel araç ile gelmek isteyenler ise aşağıda yer alan konum bilgilerini kullanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts