İstanbul Sihir Müzesi

İstanbul Sihir Müzesi Piyalepaşa | Giriş Ücreti ve Ulaşım

0 Comments

İstanbul Sihir Müzesi, yakın zaman önce Piyalepaşa Polat Çarşı saat kulesi içerisinde kapılarını hizmete açtı. Burası sihir ve illüzyon hakkında birbirinden güzel fikirler edinebileceğiniz, çok eğlenceli resimler çekebileceğiniz ve bol bol şaşıracağınız harika bir müze. Özellikle çocuklu aileler için yapılabilecek en güzel aktivitelerden birisi olabilir. Burada hem zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak hem de her anından büyük keyif alacaksınız. Bundan asla şüpheniz olmasın. Gelin müze hakkında merak edilenlere yakından bakalım.

İstanbul Sihir Müzesi Ziyaret Bilgileri

Müze içerisinde Zati Sungur ve Mandrake’den günümüze Türk İllüzyon tarihinin ipuçlarını görebilirsiniz. Ayrıca sihirbazlık sanatının en eski ve en yeni örneklerini de inceleyebilirsiniz. Sihirbazlık tarihi ve ünlü sihirbazların hayatları hakkında bilgiler bulabileceğiniz bir bölümde müze içirişinde bulunuyor. Sihirbazlık konusunda merakınız ya da bu sihirler nasıl yapılıyor? sorusuna bulacak yanıt arayanlardansanız işte burası tam size göre. Gelin ve sihir dünyasının içerisinde eğlenceli bir tura çıkın.

Müze 4 katlı ve saat başı gösteri turları oluyor. Bu turlara katılıp müzeyi detaylı bir şekilde gezebilirsiniz. Tur esnasında ikiye bölme, küre gibi pek çok sihir dünyasına özgü ipuçları hakkında detaylı bilgi sahibi oluyorsunuz.

Çalışma Günleri ve Saatleri

Müze pazartesi günleri hariç diğer günler hizmet veriyor. Çalışma saatleri ise 11:00 – 19:00 arası. Son giriş ise 18:00. Bu saatten sonra müzeye giriş olmuyor.

Giriş Ücreti

Bilet fiyatı yetişkinler için kişi başı 95 Lira. Öğrenci ise bilet fiyatı olarak 55 Lira gibi cüzi bir bedel ödeyerek buraya giriş sağlayabilirler. Bilet alımlarında öğrenci belgesini ibraz etme zorunluluğunu hatırlatmamızda fayda var. Ayrıca biletleri passo üzerinden de satın alabilirsiniz. Dilerseniz bizim gibi girişteki gişeden de temin edebilirsiniz.

Ulaşım Bilgileri

Adres: Piyalepaşa Blv., Polat Piyalepaşa Çarşı, Saat Kulesi Beyoğlu/İstanbul

İletişim: 0212 705 58 82 (Polat Piyalepaşa Çarşı Danışma Numarası)

Ulaşım: Toplu taşıma ile ulaşmak için; 55TE – 77 – 77A ve 77Ç hat numaralı otobüsler kullanılır. Piyalepaşa Bulvarı durağında indikten sonra 2-3 dakika yürüme mesafesindedir.

Metrobüs ile ulaşmak için; Çağlayan durağında indikten sonra Piyalepaşa istikametine doğru devam etmeniz gerekir. Daha sonra yukarıda yazdığımız otobüsleri kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel araç ile ulaşmak isteyenler; konum bölümüne “Polat Piyalapaşa” yazarak ya da aşağıdaki konum bilgisini kullanarak ulaşım sağlayabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts