Balat Oyuncak Müzesi

Balat Oyuncak Müzesi Hakkında Merak Edilenler

0 Comments

Balat Oyuncak Müzesi, 13 Haziran 2021 tarihinde hizmete girmiştir. Neşeli ve eğlenceli zaman geçirmek isteyenler için güzel bir deneyim sunan müzeyi bizde gezip deneyimledik. Tabi ki sizler ile paylaşmayı da ihmal etmedik. Müze hakkında deneyimimizi ve merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarına bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Balat Oyuncak Müzesi’nde Neler Var?

Bizim en çok merak ettiğimiz soru buydu. Çünkü ilgimizi çekmeyecek bir yer için hem zamanımızı hem de paramızı harcamak hiç isteyeceğimiz bir şey değil sonuçta. Bu yüzden gitmeden önce güzel bir araştırma yaptık. İçerisinde son 50 yıl içerisinde piyasaya çıkmış ilgi çekici türden oyuncaklar, çizgi film sahneleri ve ülkemizin en büyük kurşun asker koleksiyonunun sergilendiğini öğrenince de gitmeye karar verdik. Ziyaret ettikten sonra da beklediğimizden bile güzel zaman geçirdiğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz. İçerisinde yaklaşık 70 bin parça oyuncak  bulunan bu müzeyi sizin de deneyimlemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca belirtmeliyim ki burada çeşitli aktiviteler yapabileceğiniz atölyeler de var. Kısaca bir göz atacak olursak;

Maske Boyama Atölyesi, müzede keyifli zaman geçirirken aynı zamanda eğlenmeyi ve hayal dünyanızın genişliğini ortaya çıkarmanızı sağlayan bir alan. Boya ve maskeler ile uğraşırken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bile.

Tahta Maketleri Birleştirme Atölyesi ise çocukların en becerilerini geliştirmek için düşünülmüş bir atölye. Burada maketleri birleştirdikten sonra istediğiniz gibi boyama yapabilirsiniz.

Doğum Günü Kutlamak için de burayı kullanabileceğinizi söylesem size ne dersiniz? Çocuklar için bambaşka bir doğum günü partisi için Balat Oyuncak Müzesini tercih edebilirsiniz.

Müze Kafe ise ziyaretçiler için düşünülmüş bir başka alan. Ziyaretten sonra biraz oturup soluklanmak ya da bir şeyler içmek isteyenlere hizmet veriyor.

Balat Oyuncak Müzesi Giriş Ücreti ve Çalışma Saatleri 2023

Müze haftanın her günü açık. 10:00 ile 20:00 saatleri arasında istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Giriş ücreti çocuklar için 50, Yetişkinler için ise 85 Lira. İndirimli fiyattan sadece 3 yaş üzeri öğrenci, öğretmen ve 65 yaş üstü kişiler yararlanabiliyor. 0-3 yaş için ise ücretsiz.

Balat Oyuncak Müzesi’nde müze kart geçerli değil.

Balat Oyuncak Müzesi Nerede? – Nasıl Gidilir?

Nerede: Fatih ilçesi bağlı Ayakapı semtindedir. Konum bilgileri için tıklayabilirsiniz.

Nasıl Gidilir: Ulaşım için toplu taşımayı tercih edecek kişiler; 399B- 44B- 99A- 55T- 36CE- 399-C ve 48E hat numaralı otobüsleri tercih edebilirler. Ayakapı durağında indikten sonra yaklaşık 2-3 dakika yürüme mesafesindedir.

Metrobüs ile ulaşmak isteyenler ise; Ayvansaray durağında indikten sonra Balat istikametine doğru devam edip yaklaşık 10-15 dakika yürüyüş sonunda ulaşabilirler.

Tramvay ile ulaşmak isteyenler ise T5 hat numaralı Cibali-Alibeyköy tramvayı ile Fener durağında inip ulaşım sağlayabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts