Narmanlı Han

Narmanlı Han Mekanları

0 Comments

Narmanlı Han Mekanları Hakkında Bilgiler

Narmanlı Han Mekanları hakkında tecrübelerimizi sizler ile paylaşacağız. Han içerisinde ne var? Diye merak edenler için hepsini tek tek anlatmaya çalışacağız. Öncelikle kapıdan içeri girdiğimiz andan itibaren sanki başka bir ülkede turistik bir gezintide gibi hissettik. Ortada güzel bir süs havuzu var ve yapı çok güzel restore edilmiş. Binaların arasında bulunan ortak alandaki masalarda yer bulmak oldukça zor. Hele ki güzel havalarda. Özellikle İstiklal Caddesi üzerinde kahve içmek isteyenler seveceği bir yer olduğunu belirtmek isteriz. Hadi gelin şimdi han içerisinde bulunan mekanlara göz atalım.

1- Caffe Nero

Kapıdan içeriye girdiğinizde hemen sol tarafta yer alıyor. Han’ın iç kısmındaki bölümü yanı sıra, caddeye bakan iç mekânı ve caddeye açılan dış bahçesi de var. Oldukça ferah ve geniş. İster iç kısımda yer alan süs havuzu etrafında oturup kalabalığa karışabilir isterseniz de iç kısımda oturup cadde üzerindeki hareketi seyredebilirsiniz. Yok ben kahvemi içerken kafa dinlemeye, kitap okumaya vakit ayırmak isterim diyenlerdenseniz buranın alt katı da var. Burası küçük bir kütüphane şeklinde düzenlenmiş çeşitli kitapların bulunduğu sessiz ve sakin bir alan. Öğrencilerin ders çalışmak için seçtiği bu bölüm tam da size göre.

2- Starbucks

Kapıdan içeriye girdiğinizde tam karşınıza çıkan 2 katlı mekân da Starbucks. Her iki katı da gayet ferah ve geniş. Üst kat nispeten daha sakin ancak burada yer bulma sıkıntısı çok fazla. Cam kenarları resmen rezerve gibi. Ne zaman gelsek sürekli dolu. Her seferinde yer sorunu yaşadığımız için genelde giriş kısmında bulunan havuz manzaralı ortak alanı tercih ediyoruz. Elbet bir gün biz de o cam kenarına oturup üst kattan içeriyi izleyeceğiz.

3- Viyana Kahvesi

Havuz etrafında yer alan mekanlardan birisi de burası. İçeri girer girmez sağ tarafa doğru yöneldiğinizde ikinci sıradaki mekân. Daha önce belirttiğimiz kafelerden en farklı özellikleri self servis hizmet vermemeleri. Masanıza oturup siparişinizi verebiliyor olmanız sizler için tercih sebebi olabilir. Burayı denediğimizde çok güzel bir hava vardı ve içeriye girmeyi düşünmedik. Ancak yağmurlu ya da soğuk bir hava da tekrar yolumuz düşerse içeriyi görüp buraya yazacağız.

4- Food Hall Sokak Lezzetleri

İşte bir şeyler yemek için mekân isteyenlere önerimiz. Burası birbirinden güzel sokak lezzetlerini bizlere sunan güzel bir mekan. Ayrıca hamburger, pizza gibi farklı seçenekleri de var. Menü oldukça geniş. Eminiz ki siz de kendi damak tadınıza göre bir lezzet bulabilirsiniz. Mekân oldukça büyük ve geniş. İstiklal Caddesini ya da süs havuzunu izleyebileceğiniz bir terası da var. Fiyatlar da makul bir seviyede. Burası hakkında daha önce yazdığımız Food Hall yazımıza göz atabilirsiniz.

5-Hans & Gretel

Buradan çıkarken uğrayabileceğiniz harika bir şekerlemeci. Sadece çocuklar için değil tabi. Zaman zaman şekerleme konusunda yeğenlerim ile çok yarışmışlığım olmuştur. Buraya bayılıyorlar. Ben de dondurmasını sevdim. Fiyatlar biraz yüksek olsa da çocukları istediğince hayır demek biraz zor oluyor. Şekerleme sizin de damak zevkinize uyuyorsa kesinlikle denemelisiniz.

6- İllüzyon Müzesi

İllüzyon hakkında çok farklı deneyimler sunan eşsiz bir müze. Ne kadar anlatsak da bu fantastik deneyimi anlatmaya kelimelerimiz yetersiz kalır. Muhakkak gelip görmenizi tavsiye ettiğimiz bir yer. Burası hakkında tüm merak edilenlere İllüzyon Müzesi yazımızda ulaşabilirsiniz.

7- Celtic Irish Pub Istanbul

Han içerisinde en eğlenceli mekân diyebiliriz. Gerçek İrlanda barları gibi bir tasarıma sahip. Üst katında canlı müzik de var. Cuma ve cumartesi günleri yer bulmak çok zor. Yine de şansınızı denemeye değer. Pek fazla bizim tarzımız olmadığı için dışarıdan yaptığımız ve okuduğumuz kadarını sizler ile paylaşmak istedik.

Narmanlı Han Mekanları İçin Ulaşım Bilgileri

Adres: Asmalı Mescit, Mahallesi, İstiklal Cd. No:180, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Ulaşım: İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Han’a ulaşım oldukça kolaydır. Caddeyi yürümek istemeyenler Metro ile Şişhane durağında inebilirler. Tünel kısmından caddeye bağlanıp 100 metre yürüdükten sonra buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Konum için tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts