Taksim Kahve

Taksim Kahve Menü – Fiyat ve Ulaşım Bilgileri

0 Comments

Taksim Kahve, İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Taksim Cami Külliyesi içerisinde hizmet vermektedir. Caddesinin kalabalığından kaçıp bir kahve molası vermek için gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Gerek refah iç mekânı gerekse geniş avlusu ile ziyaretçiler için güzel bir mekân. Mekânın iç kısmının tavanında içeriyi aydınlatan, tabloyu andıran bir aydınlatma içeriye güzel bir hava katmış. İçeride bulunan kitaplıklar buraya gelip biraz kafa dinlemek isteyenlere okumak için kitaplar, dergiler sunuyor. Avlu kısmı ise soğuk havadan dolayı şimdilik boş oluyor. Ama havaların düzelmesi ile buraların dolacağından hiç şüphemiz yok. Fiyatlar da benzer mekanlarla göre daha uygun diyebiliriz.

Taksim Kahve Menü ve Fiyat Listesi

Sıcak ve soğuk içeceklerin pek çok çeşidi mevcut. Sıcak içecek olarak çay, bitki çayları, kahve çeşitleri, salep ve sıcak çikolata tercih edebilirsiniz. Soğuk içecek olarak da meşrubat çeşitleri oldukça zengin. Yanında atıştırmalık için tatlı çeşitlerini seçebilirsiniz. Burada menü biraz dar. Ya da bizim gittiğimiz saatlerde tükenmişti. Sadece cheesecake çeşitleri vardı. Atıştırmalık olarak ise daha çok paketli ya da draje çikolatalar vardı. Sonradan Instagram sayfalarından baktığımızda çok daha fazla çeşit tatlı ve atıştırmalık olduğunu keşfettik tabi. Havuçlu kek ve cookie denemek için not aldığımız tatlar. Ayrıca Taksim Kahve, tost ve sandviç çeşitleri ile güne güzel bir kahvaltı ile başlamak isteyenlerin tercih edebileceği bir yer. Taze ve günlük ürünleri lezzet ile birleştirince ortaya şahane tatlar çıkıyor.

Self servis olarak hizmet verdiğini hatırlattıktan sonra fiyat bilgilerine geçebiliriz. Çay 10, Türk kahvesi 20, Sıcak çikolata ve salep 28 Lira. Diğer sıcak içecekler de bu fiyatlar arasında. Meşrubat çeşitleri de 15-30 lira arasında değişmekte. Tatlılar 25-35 lira, tost ve kahvaltılık çeşitleri de 40-60 lira arasında.

Son olarak burası ile ilgili her Cumartesi 20:30-21:30 arası musiki dinletisi olduğu ve zaman zaman söyleşiler de yapıldığı bilgisini de paylaşalım.

Taksim Kahve Çalışma Saatleri

Haftanın her günü sabah 08:00 ile akşam 21:30 arası hizmet vermektedir.

Taksim Kahve Nerede? – Nasıl Gidilir?

Adres: Gümüşsuyu, Taksim Cd. 2 B, Taksim Cami Külliyesi Beyoğlu/İstanbul

Ulaşım oldukça kolay. Taksim meydanına metro, otobüs ya da dolmuş ile geldikten sonra buraya kolayca ulaşabilirsiniz. Taksim Cami’nin hem İstiklal Caddesi hem de Tarlabaşı meydanına bakan kapıları kullanılarak ulaşım sağlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts