Limonluk Cafe

Limonluk Cafe Nerede – Nasıl Gidilir & Menü ve Fiyatları

0 Comments

Limonluk Cafe, Beşiktaş’ta bulunan Dolmabahçe Sarayı içerisinde 2021 yılında hizmete açılmıştır. Camekândan yapılı bu otantik mekân, bir zamanlar içerisinde limon ağaçlarının bulunduğu ve sera olarak kullanılan bahçe kısmına inşa edilmiş. Yeni nesil kahvelerin yanı sıra tatlı ve yemek çeşitleri ile ziyaretçilerine hizmet ediyor. Bizde burayı deneyimledik ve sizler için kaleme aldık. Keyifli okumalar.

Limonluk Cafe Beşiktaş Menü ve Fiyat Listesi

Menüsü tam kararında. Ne çok fazla kalabalık ne de çok sade. Fiyatlar ortalamanın bir tık üzerinde olsa da buraya değer diye düşünüyoruz. Gelin menü ve fiyat listesine bir göz atalım.

Sıcak içeceklerde, Türk kahvesi 28, Filtre Kahve 32, Sıcak Çikolata 30 ve Ayın özeli 60 Lira.

Soğuk içeceklerde, Buzlu Americano 35, Buzlu Çikolata 50 ve Milkshake 54 Lira.

Tatlı çeşitleri sabit fiyat 50 Lira. Mozaik Pasta, Milföy Pasta, Profiterol, Magnolia, Çilekli Tart veya Trileçe tercih edebilirsiniz.

Yemek olarak ise, 3 Peynirli Sandviç 63, Dana Janbon Sandviç 63 Beyaz Peynirli ya da Acı Soslu Kaşarlı Tost 69, Waffle 150,  Fileto Tonlu Makarna Salatası 110 ve Dana Madalyon 180 Lira.

Bu fiyatlar 22.1.2023 tarihinde geçerli olan fiyatlar. Yazıyı okuduğunuz tarihte değişmiş olabileceğini hatırlatmak isteriz.

Limonluk Cafe Nerede? – Nasıl Gidilir?

Dolmabahçe Sarayı içerisinde Resim Müzesi olarak hizmet vermekte olan binanın hemen yanındadır. Kendisine ait bir yön tabelası bulunmadığı için Resim Müzesi’ne ait giriş kapısı kullanılarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Güvenlik kontrolünü geçtikten sonra sağ taraftaki bahçeye açılan geniş kapıdan içeri girince tam karşınızda yer alır. Burada bulunan göletin etrafında oturup kuğuları izlemeyi de sakın unutmayın.

Resim Müzesi’ne gelmek için Beşiktaş meydanına giden otobüsleri tercih edebilirsiniz. Akaretler yokuşunun başladığı yerin hemen karşısında Müzenin giriş kapısını göreceksiniz. İşte burası Limonluk Cafe’ye açılan kapı.

Limonluk Cafe Giriş Ücreti ve Çalışma Saatleri

Herhangi bir giriş ücreti ödemeden, pazartesi günleri hariç 09:00 ile 17:30 arasında gidebilirsiniz.  Özellikle hafta sonları çok yoğun olduğu için sıra beklemek zorunda kalabileceğinizi hatırlatmamızda fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts