Cihangir Sosyal Tesisleri

Cihangir Sosyal Tesisleri Kahvaltı Menüsü & Fiyatı

0 Comments

Cihangir Sosyal Tesisleri, İBB tesisleri içerisindeki en sevdiğimiz tesis diyebiliriz. Çünkü buradaki boğaz manzarası inanılmaz güzel. Buraya zaman zaman kahve içmek zaman zaman da akşam yemeği yemek için gelmişliğimiz olmuştur. Ne yazık ki kahvaltı deneyimi yaşamak için baya bir zaman beklediğimizi söyleyebiliriz. Aslında her geldiğimizde niyetlendik ancak hep bir engel çıktı ve planımız iptal oldu. Sonunda artık bu deneyimi geçen hafta sonu yaşayabildik. İşte karşınızda Cihangir Sosyal Tesisleri Kahvaltı deneyimizde yaşadıklarımız.

Cihangir Sosyal Tesisleri Kahvaltı Menüsü ve Fiyatı

Öncelikle belirtmek isterim ki buraya gelmeyi düşünüyorsanız belli bir süre sıra beklemeyi göze almanız gerekiyor. Hele ki yazın tıka basa dolu oluyor. Kapıda bekleyen görevliye bilgilerinizi verip sıra beklemeye başlıyorsunuz. Masalar boşaldıkça sırası gelen oturuyor. Açık alanda oturmak isterseniz bunu önceden bildirmenizde fayda çünkü sıralar farklı olabiliyor.

Biraz da mekân hakkında bilgi verip yazımızın ana konusuna döneceğim. Mekân 2 katlı ve ferah. Biz akşam yemeği için alt katı tercih ediyoruz çünkü daha sakin oluyor. Serin bahar akşamları üst kattaki kapalı bölümde oturmayı daha çok seviyoruz. Kahvaltı için de açık alandaki bahçe katını istedik ve ismimizi yazdırıp sıraya girdik. Biraz şansımız olacak ki ardı ardına boşalan masalar hep bu bölümden oldu ve 10 dakika sonra sıramız geldi. Tabi ki bunda erkenden burada olmamızın da payı vardı.

Kahvaltı menüsü oldukça zengin. Kızarmalar, aperatifler, tost ve omlet çeşitleri bol bol var. Biz tercihimizi çift kişilik kahvaltı tabağı yanında da menemenden yana kullandık. Oldukça da doyurucu olduğunu belirtelim. Çay küçük bir termosta ayrıca veriliyor. İçerisinden çok rahat 6 bardak çıktı. Hadi gelin kahvaltı tabağında neler var birlikte göz atalım.

Cihangir Sosyal Tesisleri Kahvaltı Menüsü
Cihangir Sosyal Tesisleri Kahvaltı Menüsü

Görmüş olduğunuz bu tabak 2 kişilik kahvaltı tabağı olarak geçiyor. İçerisinde bal, kaymak, yeşil ve siyah zeytin gibi temel kahvaltı gıdaları var. 2 çeşit peynir yanı sıra reçel ve çikolata da bulunuyor. Haşlanmış yumurta, kızarmış sucuk ve kalem börekleri ile de tabak tamamlanıyor. Açıkçası uzun yoldan buraya gelip üstüne temiz havada da beklemişken bu tabak bize biraz az geldi. Yanına da menemen ekledik. Menümüz böylece daha doyurucu oldu.

Gelelim bu kahvaltının fiyatına. Çift kişilik kahvaltı tabağı 100, Menemen 25 Lira. Toplamda 125 Liraya kahvaltı yapabilirsiniz. Üstelik çay da fiyata dahil.

Yorumlarınızı ekleyerek gezintist dostlarımıza burası hakkındaki deneyimlerini aktarabilirsiniz.

Ulaşım Bilgileri

Adres: Kılıçalipaşa Mahallesi, Sanatkarlar Caddesi, Kamacı Ustası Sk. D:No: 1, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Google Konum Bilgisi İçin Tıklayınız.

En kolay ulaşım tramvay ile sağlanmaktadır. Tophane durağında indikten sonra biraz yokuş çıkacak olsanız da maksimum 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Özel araç ile gelecek olanlar için otopark imkânı oldukça kısıtlı. Hele ki hafta sonları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts