Kuş Yuvası Pera

Kuş Yuvası Pera Ulaşım ve Mekan Bilgileri / Taksim

0 Comments

 Kuş Yuvası Pera, hem İstiklal Caddesi içerisinde hem de değil aslında. İstiklal Caddesi capcanlı akıp giderken kalabalığın bir arka sokağında sessiz sakin bir şekilde varlığını devam ettiriyor burası. Biraz kalabalıktan kaçıp kahve ya da pastanızı atıştırıp tekrar kalabalığa karışabileceğiniz yeni dinlenme yeriniz olabilir. Dilerseniz serpme kahvaltısı için ya da öğle yemeği için de gelebilir daha sonrasında da caddeye çıkıp mağazalarda alışverişe başlayabilirsiniz.

Kuş Yuvası Pera
Kuş Yuvası Pera

Cafe sokağa atılmış sandalye ve masa şeklinde hizmet veriyor. Yani kapalı bir bölümü bulunmuyor. Ancak aklınıza hemen kuşku düşmesin çünkü tente ile masalar yağmurlu havalarda korunaklı hale geliyor. Mekânın en dikkat çeken bölümleri şüphesiz duvar kısmında yer alan resimler. Ayrıca sokağı süsleyen sarmaşıklar arasından sarkan su kabaklarından oluşan kuş yuvalarını unutmayalım. Sokağa oldukça güzel bir hava katan bu dekorlar, sosyal medyanız için güzel pozlarına eşlik etmeyi bekliyor.

 

Kuş Yuvası Pera Menü 

Sadece çay, kahve ile sınırlı bir cafe değil. Alkolsüz içecekler konusunda oldukça zengin bir menüsü var. Size önerebileceğimiz bir içecek yok çünkü biz her gelişimizde farklı bir lezzet tatmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar tattığımız pek çok lezzetin tadı tuzu gayet yerindeydi. Tattığımız lezzet derken elbette sadece içecek anlamından bahsetmiyoruz. Burası yiyecek konusunda da oldukça zengin bir menüye sahip. Hamburgerden pizzaya makarnadan salataya çok fazla seçenek karar vermenizi zorlaştırıyor. Yine bir favori seçmek oldukça zor. Tatlılar ise tam anlamıyla bir efsane. Son olarak sabah kahvaltısı da varmış. Kesinlikle deneyip sizlere bilgi vereceğiz. (Kuş Yuvası Pera Kahvaltı) Fiyatlar için de İstiklal Caddesi için ortalama olduğunu söyleyebiliriz. Çay 8, Kahve 15 Lira. Sütlü tatlılar 20-28 Lira arasında değişmektedir. Bir tatlı bir çay için ortalama 35-40 Lira ödeyerek güzel bir mola verebilirsiniz.

Nasıl Gidilir? 

En kolay ulaşım şekli (ister Şişhane ister Odakule isterseniz de Taksim Meydan girişinden İstiklal Caddesine giriş yapın) öncelikle Galatasaray Lisesi’nin önüne gelmeniz gerekir. Buraya geldikten sonra, liseyi sağ tarafınıza aldığınız zaman ilk sağdan içeriye girip kıvrımlı sokağı takip ederek bu şirin kafeye ulaşabilirsiniz.

Burası hakkında varsa tecrübeleriniz yorumlar kısmında bizimle paylaşarak gezintist dostlarımıza tecrübelerinizi aktarabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts