Rumeli Cafe

Fatih Rumeli Cafe Mekan Özellikleri

0 Comments

Rumeli Cafe, muhteşem bir ambiyansa sahip, gayet ferah, geniş harika bir mekân. Burayı keşfetmemiz geçen kış oldu. Sonra da resmen bağımlılık yaptı. O kadar ki nişan öncesi anneleri bile burada tanıştırdık. Bizim için her zaman özel bir yer olarak kalacak yani.

Dışarıdan bakınca 4 katlı olarak görünen kafenin aslında 2. Katının arka tarafında açık bir bölümü de bulunuyor. Bu alan sigara içenler için düşünülmüş, gayet ferah ve yaz akşamlarında tentesi açılarak havalanması sağlanıyor. Buradan başladım ki sigara içen kişilerin burası kapalı sigara içilmez burada düşüncesini kırabilelim. Sonra iç dekorasyonu oldukça dikkat çekici. Çeşit çeşit tablolar ile süslenmiş mekânın en dikkat çeken dekorları (en azından bizim için) avizeleri. Mekâna tarihi bir yer imajı katmış. Buranın içerisinde bizim en çok beğendiğimiz yer ise giriş katın arka kısmında kalan küçük şirin havuzlu bölümü. Sessiz bir anda oturup suyun sesini dinlemek için bile buraya geldiğimiz olmuştur. Kısaca mekânın mimari yapısından bahsettikten sonra gelin menüsüne de ufaktan göz atalım.

Rumeli Cafe Havuz
Rumeli Cafe Havuz

Rumeli Cafe Menü 

Gün içerisinde bir şeyler yemek için, akşam keyifli bir ortamda kahve içmek için ya da güzel bir kahvaltı için hiç fark etmez gözünüz kapalı gelebilirsiniz. Menü o derece zengin yani. Tatlılar, yemekler, aperatifler, kahvaltılıklar bak bak bitmiyor yani. Kesinlikle siz de kendinize uygun bir şey bulabilirsiniz. Buraya sıralamak ile bitiremeyeceğimiz kadar uzun olan menüden tattıklarımız hakkında en azından bilgi verebiliriz. Benim gibi tatlı tutkunu iseniz fondü, waffle ve magnolya yemenizi tavsiye ederim. Bunun haricinde Kahvaltı için geldiğimizde kesinlikle sizler ile bir yazı paylaşacağız. ( Rumeli Cafe Kahvaltı yazımıza göz atabilirsiniz). Fiyatlar ise çay 11, türk kahvesi 22.5, tatlılar da 25-40 Lira arasında değişiyor diyebiliriz. Çalışma saatleri ise sabah 8:30 ile akşam 24:00 arası.

Rumeli Cafe Bahçe
Rumeli Cafe Bahçe

Böyle güzel bir işletmenin çalışanları hakkında birkaç cümle söylemeden geçersek ayıp etmiş oluruz. Gayet misafirperver ve güler yüzlü hizmet alacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

Burası ile ilgili yorumlarınızı ekleyerek gezintist dostlarımıza deneyimlerinizi aktarmayı unutmayın…

Ulaşım 

Toplu Taşıma ile ulaşım: 28 – 31E – 32 36A Hat numaralı otobüsleri kullanarak buraya ulaşım sağlanabilmektedir.

Özel araç ile ulaşım: Eminönü istikametinden gelecek olanlar; Unkapanı köprüsünü geçtikten sonra “Fatih Camii” tabelasını takip ederek buraya ulaşım sağlayabilirler. “Vatan Caddesi” tarafından gelecek olanlar da Historia AVM’nin yanından devam ederek buraya ulaşabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts