Cihangir Sosyal Tesisleri

Cihangir Sosyal Tesisleri Menü & Fiyat

0 Comments

Cihangir Sosyal Tesisleri, harika boğaz manzarası, zengin menüsü ve kaliteli hizmeti ile harika bir mekân. Sadece manzarası için bile muhakkak gelip oturmanızı önerebileceğimiz bir yer. Öyle bir manzara ki bir tarafta Ayasofya ve Sultanahmet Camileri, diğer tarafta Galata Kulesi ile Kız Kulesi. Eşsiz boğaz manzarası da cabası. Galataport inşaatı sürerken koca makinalar manzaraya engel oluyordu. Şimdi ise bu eşsiz manzaraya tamamen saf ve yalın şekilde izlenilesi bir şekilde ziyaretçilerini bekliyor.

Mekânı 3 bölüm şeklinde anlatabiliriz. Giriş kısmında bulanan açık bahçe bölümü havadar ve en güzel manzaraya sahip alan. Zaten burada boş masa bulmanız neredeyse imkânsız. Buraya oturmak için isminizi giriş bölümündeki görevlinin listesine yazdırmanız gerekiyor. İkinci kısım yine giriş bölümünde ancak kapalı bölüm. Ağaçlar manzaraya biraz engel olsa da burası da güzel bir manzaraya sahip. Soğuk kış akşamlarda da bu bölüm için sıra oluyor. Bir de alt kattaki bölüm var. Burada manzara daha kısıtlı ancak hiç yok değil. Özellikle biraz daha sakin olsun isteyenlerin tercih edeceği bölüm burası. Ya da beklemek istemeyenlerin yeri diyelim.

Cihangir Sosyal Tesisleri Menü  

Sosyal tesis kalitesi ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile burası oldukça başarılı. Menü hem zengin hem de uygun. Genelde çay/kahve içmek için uğrasak da kahvaltı yapmışlığımız da var. Pizza, hamburger ve tost çeşitlerini de denediğimiz zamanlar oldu ancak bunları pek çok yerde yediğimiz için çok fazla bahsetmek ilgi çekici gelmiyor. Eğer değişik bir lezzet olsun isteyen biriyseniz her sosyal tesisin kendisine özel bir yemeği olduğunu bilmenizde fayda. Burası için Mantı olduğu söylendi ve biz de denedik tabi. Diğer yediğimiz yerlere göre bi tık daha lezzetliydi diyebilirim. Fiyatları için ise çay 8, Türk kahvesi 12, Sütlü tatlılar ise 20-30 Lira arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Kahvaltı Tabağı 

2 kişilik kahvaltı tabağı içerisinde Acuka, bal, kaymak, sucuk, kahvaltılık çikolata, siyah ve yeşil zeytin, yumurta, beyaz peynir, taze kaşar, çeçil peyniri, domates, salatalık, reçel, kalem böreği var. Doyurucu mu karar vermek zor. Sınırsız çay da eklenince 100 lira fiyat için pahalı ya da ucuz demektense bir nebze uygun diyebiliyor insan. Yanına dilerseniz omlet ya da kızartma eklerseniz biraz daha doyabilirsiniz. Neyse ki bu tarz aperatif ürün sayısı hem fazla hem de fiyatları uygun.

Cihangir Sosyal Tesisi Kahvaltı
Cihangir Sosyal Tesisi Kahvaltı

Nasıl Gidilir? 

En kolay ulaşım tramvay ile sağlanmaktadır. Tophane durağında indikten sonra biraz yokuş çıkacak olsanız da maksimum 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Özel araç ile gelecek olanlar için otopark imkânı oldukça kısıtlı. Hele ki hafta sonları.

Yorumlarınızı ekleyerek gezintist dostlarımıza deneyimlerini aktarabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts