Çapa Kent Lokantası

Çapa Kent Lokantası Menü ve Fiyatları

5 Comments

Çapa Kent Lokantası 17 Haziran 2022 tarihinde hizmete girdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Kent Lokantası” projesinin ilki yoğun ilgi gördü. 4 Çeşit yemeğin 29 Liraya servis edileceği lokantada günlük ortalama 500 kişiye hizmet verilmesi amaçlanıyor. Düşük gelirli vatandaşlar, öğrenciler ve esnafa yönelik başlatılan bu proje ile semt sakinlerinin bir nebze olsun yüzü güldü. 10 çalışanın tamamı kadınlardan oluşan Kent Lokantasını ziyaret ettik. İBB Sosyal Tesisleri’nde tüm hijyen kurallarına uyularak üretilen sağlıklı yemekleri sizler için deneyimledik.

Başlamadan önce mekân hakkında da kısa bir bilgilendirme yapıp diğer önemli konulara geçeceğim. 2 katlı olan lokantada alt katta 5, üst katta 8 masa bulunuyor. Tüm çalışanları kadın olup temizlik konusunda oldukça titizler. Üst katta lavabosu var. Ayrıca bulaşıklar mekânın arka kısmında yine çalışan kadınlar tarafından yıkanıyor.

Çapa Kent Lokantası Menü

Menü günlük olarak değişiyor. Bizim ziyaret ettiğimiz günde Tavuk Suyu Çorba, Etli Nohut, Pirinç Pilavı ve Turşu vardı. Ek olarak tatlı da alabiliyorsunuz ancak erken tükendiği için biz yiyemedik. Yanına dilerseniz içecek ekleme yapabiliyorsunuz. Dışarıda olduğu gibi 15-20 lira değil tabi ki. 7.5 Liraya 1 tane kutu kola almayı tercih ettik. Seçenekler arasında sprite, fanta gibi farklı içecek çeşitleri de mevcut. 1 tane küçük suyun da menü fiyatına dahil olduğunu söylemekte fayda var.

Diğer kent lokantaları hakkında bilgi edinmek isterseniz Kent Lokantaları yazımıza göz atabilirsiniz.

Fiyat Listesi

4 çeşit yemeğin olduğu menü fiyatı 29 Lira. İçecekler 5 ile 10 lira arasında değişiyor. Tatlı eklemek isterseniz de 10 lira farkla menüye ekleme yapabilirsiniz.

Çalışma Saatleri

Çalışma saatleri hafta içi ve hafta sonu farklı olarak belirlenmiştir.

Hafta İçi: 12:00 – 19:00

Cumartesi: 12:00 – 17:00

Saatleri arasında buraya uğrayıp yemeğinizi yiyebilirsiniz. Pazar günleri hizmet vermemektedir. 

*Çalışma saatleri 25.12.2022 tarihinde güncellenmiştir.

Ulaşım

Adres: Şehremini, Turgut Özal Millet Cad. No:109 Fatih

Ulaşım: En kolay ulaşım tramvay ile sağlanmaktadır. Çapa/Şehremini durağında inmeniz gerekiyor. Sonrasında Haseki istikametine doğru devam edip buraya ulaşabilirsiniz.

Burası hakkında deneyimlerinizi yorum olarak ekleyerek gezintist dostlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

5 Replies to “Çapa Kent Lokantası Menü ve Fiyatları”

    1. Fiyatlar Aralık 2022 tarihi ile günceldir. Değişmesi durumunda zaten yazı içerisinde de güncellenmektedir.

    1. Biz çok beğendik. Tuz problemi de yoktu. Gayet lezzetli. Tüm çalışanları da kadın olduğu için hijyen konusunda da içimiz gayet rahat etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts