Kıztaşı Muhallebicisi

Kıztaşı Muhallebicisi | Menü – Fiyat ve Ulaşım Bilgileri

0 Comments

Kıztaşı Muhallebicisi, 1952 yılından beri Fatih ilçesine bağlı Kıztaşı mahallesinde hizmet vermektedir. Günümüzde işletmenin başında üçüncü kuşak olan Yunus Türkücü bulunuyor. %70 manda sütü ile hazırlanan ve sübye tekniği ile ayrı bir lezzete bürünen tatlıları denedik ve yorumladık. Hadi başlayalım.

Kıztaşı Muhallebicisi Menü ve Fiyat Bilgileri

Sütlü tatlılara zaafım olduğunu anlayan akıllı telefonum, sosyal medyada gezinirken çıkardı burayı karşıma. Ekrana düşen aklıma da düştü bir kere. İlk tatlı krizimde gideceğim yer burası olacaktı. Geçtiğimiz ramazan ayının son pazar günü evde iftarı beklerken geldi tatlı krizi. İşte bu kriz sonucunda düştüm yollara. Hem vakit geçirmek hem de havanın güzel olmasını fırsat bilerek yürümeye karar verdim. Sonunda kapıya vardım ve sırada bekleyen 3-4 kişinin arkasında yerimi aldım. O sırada aklımdan geçen abartısız hepsinden birer porsiyon almaktı. Sıra bana gelince kendime zar zor engel oldum ve en azından 2 farklı çeşit almaya ikna oldum. Tercihim tabi ki kazandibi ve tavuk göğsü oldu. İftarı yaptıktan sonra soluksuz bir şekilde her ikisini de tattım. Her ikisi için de yorumum ha-ri-ka. Kesinlikle gözüm kapalı tavsiye ederim. Bir sonraki denememde de diğer ürünleri kesinlikle denemeye karar verdim. – “Denedim ve bunlara da ba-yıl-dım.”-

*İşletmeci Yunus Bey verdiği bir röportajda tatlıların bu kadar lezzetli olmasının nedenini sübye tekniği olarak açıklamış. Merak edenler Instagram hesabından röportaja göz atabilirler.

Eğer siz de denemek isterseniz diye biraz burası hakkında bilgilendirme yapmakta fayda olabilir. İçerisinde 4 tane masa olan küçük ama hoş bir yer. İçerde oturursanız eğer biraz sıkışmanız gerekiyor. Ramazan ayında çay servisleri olmadığını sırada beklerken duymuştum. Geri kalan zamanlarda tatlınızın yanında içecek siparişi de verebilirsiniz. Kasada bekleyen beyefendi biraz asabi gibi geldi bana ama ben ramazan ayında olmamıza bağladım. Sonraki gidişimde de aynı manzara ile karşılaşırsam size bildireceği. – “Adam kesinlikle asabi birisi”-

Gelelim menü ve fiyat bilgilerine. Menü oldukça zengin. Manda yoğurdu, (ki bütün tatlılar manda sütünden yapılıyor.), kaymak, bal ve tereyağı, alabileceğiniz yan ürünler. Tatlıların en çok tercih edileni kazandibi ve tavuk göğsü. Resmen menünün yıldızları olmuşlar. Muhallebi ve sütlaç da diğer tatlı çeşitleri.

Kıztaşı Muhallebicisi Kazandibi Tatlısı
Kıztaşı Muhallebicisi Kazandibi Tatlısı

Fiyatlara bakacak olursak…

Porsiyon fiyatı 40 Lira. Dilerseniz adet olarak paketlenmiş çeşitlerden de alabiliyorsunuz. 3 adet paketleri 110 Lira. Su 15 Lira, Çay ise 10 Lira. Hemen hatırlatayım bu fiyatlar 1.5.2023 tarihinde güncellenmiştir.

Ulaşım ve İletişim Bilgileri

Adres: İskenderpaşa, Sofular Cd. No:51/A, 34000 Fatih/İstanbul

Telefon: (0212) 533 00 62

Ulaşım: Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Fatih Cami’sine giden 28 – 31E – 32 ve 36 A hat numaralı otobüsleri kullanabilirler. İtfaiye ya da Fatih durağında indikten sonra 5-6 dakika yürüme mesafesindedir.

Özel araç ile gitmek isteyenler konum bilgisine “Kıztaşı Muhallebicisi” yazarak ya da aşağıda bulunan haritaya basarak yol yardımı alabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts