Fındıkzade Cuma Pazarı

Fındıkzade Cuma Pazarı | Nerede Kuruluyor? – Nasıl Gidilir?

0 Comments

Fındıkzade Cuma Pazarı, Fatih ilçesinin Fındıkzade semtinde her cuma günü kurulan ve sosyete pazarı olarak da bilinen bir semt pazarıdır. Burası Fındıkzade semtinde sokaklara kurulan çok büyük bir pazar. Pazardan uygun fiyata kaliteli ve ihraç fazlası ürünleri satın alabilirsiniz. Ayrıca çocuklar için oyuncak, kıyafet ve okul gereçleri de bulabilirsiniz. Bunların haricinde eviniz için de kilim, yolluk, mutfağınıza kek kalıbı, tencere gibi küçük mutfak eşyalarını rahatlıkla bulabilirsiniz. Anlayacağınız yok yok yani.

Fındıkzade Cuma Pazarı

-Tekstil Ürünleri

Aklınıza gelebilecek pek çok tekstil ürününe burada uygun fiyata ulaşabilirsiniz. T-shirt, sweet, body ya da tayt. Ürünlerin çoğu ihraç fazlası ve kaliteli. Yani insan bakarken yoruluyor resmen. Çeşit o kadar fazla ki kararsız kaldığımız çok tezgâh oldu. Kapalı kadınlar için de feraceden tutunda haşemaya kadar yok yok yani. Mont ya da kaban gibi kışlık ürünlerin yanı sıra t-shirt ya da şort gibi yazlık ürünler de var. Alırken iyice incelemeyi lekesi ya da defosu var mı kontrol etmeyi aman ha unutmayın derim. Çünkü çoğu tezgâhta değişim ya da iade kabul etmiyor.

-Bay & Bayan İç Çamaşırı

Pazar bu konuda da oldukça zengin. Özellikle kadın iç çamaşırlarında model, renk ve çeşit bakımından ne ararsanız fazlası ile var. Saten gecelik, fileli çorap, pijama takımı gibi ürün çeşitlerini rahatça bulabilirsiniz. Erkekler için de fanila, alet ve boxer çeşitleri ile kış ayları için içlik, yaz ayları için de ince pijama takımları var. Kumaşlar da oldukça kaliteli.

-Çocuk Kıyafetleri

Her yaştan çocuk kıyafetini rahatça bulabilirsiniz. Hatta bebekler için bile zıbın, kıyafet, bebek takımları satılıyor. Ayrıca bebeklerin ihtiyacı olan biberon, emzik ya da önlük gibi ihtiyaçlarınızı bile bulabilirsiniz. 6-12 yaş arası çocuklar için de pantolon, şort, t-shirt gibi pek çok ihtiyacınızı buradan temin edebilirsiniz. Ürünler hem kaliteli hem de fiyat olarak oldukça uygun.

-Terlik & Ayakkabı

Çeşit çeşit ayakkabı ve terlik var. Ayakkabıların görüntüsü güzel ancak kullanım ya da kalitesi için bir şey söyleyemem. Ancak ben geçen yaz yaptığım alışveriş sonunda kendime sandalet ve parmak arası terlik almıştım. Tüm yaz boyunca da kullandım. Her ikisi de hem çok rahattı hem de fiyatı gayet iyiydi. Fiyat performans olarak baktığımda da hem uygun hem de kullanışlı olmalarından dolayı geçen yazı çok rahat geçirdim diyebilirim.

-Aksesuar & Takı

Şapka, gözlük, atkı, bere gibi kıyafetlerinizi tamamlayacak pek çok aksesuar tezgâhı bulunuyor. Bir iki tane de toka, küpe, bileklik gibi aksesuar satan yer var. Eşimle dışarıda da böyle aksesuar takan yerleri gezdiğim zamandan aklımda kalan fiyatlar ile arasında baya fark var. Tabi zevkinize uygun bir şeyler var mı onun kararına gelince sizler karar vereceksiniz.

-Okul Araç Gereçleri

Okul çantası, beslenme çantası ve suluk gibi ihtiyaçların yanı sıra boya kalemi, pastel boya gibi ihtiyaçlarını giderebileceğiniz birkaç tezgâh var. Fiyatları dışarıya göre uygun ama seçenek olarak çok fazla çeşit olmadığını söylemekte fayda var. Ya da bizim gözümüzden de kaçmış olan başka tezgahlar da olabilir tabi.

-Mutfak Eşyaları

Kupa, çay kaşığı, bardak altlığı ve daha fazlasına pazardan satın alabilirsiniz. Sadece böyle göze batmayan küçük şeyler de değil tabi. Kek kalıbı, çay tepsisi gibi ihtiyaçlarınızı da buradan temin edebilirisiniz.

-Oyuncak

Çocukken annem beni her pazara götürdüğünde bir oyuncakla dönerdim eve. Bazen küçük bir araba, bazen bir lego olurdu bu oyuncak. Bu pazara geldiğimde de gözüm oyuncak tezgahlarına gitti hep. Çok fazla çeşit oyuncak var. Hediyelik olarak bile alınabilecek kalitede uzaktan kumandalı arabalar ya da peluş oyuncaklar dikkatimi çekti. Son zamanların moda oyuncağı konuşan ve dans eden kaktüsler yine revaçta.

-Cep Telefonu Aksesuarları

Telefon, günümüzde her an bizimle olan en büyük aksesuarımız. Öyle ki adeta ayrılmaz parçamız gibi. İşte bu yüzden onu korumak ya da süslemek veya hiç olmadı güvenliğini sağlamak için çeşitli aksesuarlar alıyoruz. Burada da bu aksesuarlardan çokça mevcut. Her marka ve modele uygun kılıflar, kırılmaz camlar ve bileklikleri var.

-Meyve & Sebze

Taşıma sorununuz yoksa pazarın meyve ve sebze bölümü de var. Bizim evimiz yakın olduğu için buradan mutfak ihtiyaçlarımızı da gideriyoruz. Fiyatlar semt Pazarları ile aşağı yukarı aynı. Ürünler taze ve günlük. Akşam saatlerinde biraz daha uygun oluyor.

İstanbul’daki Sosyete Pazarları yazımıza göz atmayı sakın unutmayın.

Pazardan Fotoğraflar…

Ulaşım Bilgileri (Nerede? – Nasıl Gidilir?

Adres: Haseki Sultan, Darüşşifa Sk. No:10 D:6, 34096 Fatih/İstanbul

Ulaşım: Fındıkzade Cuma Pazarı için ulaşım imkanları oldukça fazla. En kolay yolu ise Tramvay. T1 Hat numaralı Kabataş-Bağcılar hat numaralı tramvayı ile Fındıkzade durağında inerek rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. Pazarın ana giriş kapısı bu durağın hemen karşısında.

Otobüs ile ulaşmak için de Fındıkzade durağından geçen 28T-31-32A ve 33 Hat numaralı otobüslerini kullanabilirsiniz.

Metrobüs ile ulaşmak isteyenler Cevizlibağ durağında indikten sonra buradan T1 numaralı Tramvaya aktarma yapabilirler. Burada dikkat etmeniz gereken şey Kabataş istikameti yönünde gidecek olan tarafa binmeniz.

Metro ile ulaşmak isteyenler M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattını kullanım Yenikapı durağında indikten sonra T1 Aksaray durağına doğru 5-6 dakika kadar yürümeliler. Buradan Bağcılar yönüne giden tramvaya binerek ulaşabilirler.

Marmaray ile ulaşmak isteyenler de tıpkı metro ile aynı şekilde Yenikapı durağında inip tramvaya aktarma yapabilirler.

Özel araç ile gelmek isteyenler aşağıda bulunan konum bilgilerini kullanarak ulaşım sağlayabilirler.

One Reply to “Fındıkzade Cuma Pazarı | Nerede Kuruluyor? – Nasıl Gidilir?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts