Erenköy Sosyete Pazarı

Erenköy Sosyete Pazarı | Nerede? ve Nasıl Gidilir?

0 Comments

Erenköy Sosyete Pazarı, her perşembe günü Erenköy semtinde bulunan Ethem Efendi Caddesi üzerinde kurulan bir pazardır. Daimî bir kapalı Pazar alanı olmayıp semt pazarı ile iç içe kurulmaktadır. Burada aklınıza Çarşamba Pazarı ya da Fındıkzade Pazarı gelebilir ama bu Pazar büyüklük olarak onların anca yarısı kadar olabilir.

Erenköy Sosyete Pazarı

Burası aynı zamanda bir semt pazarı. Yani sebze ve meyve tezgahları da var. Kalabalık bir Pazar. Ürün çeşitleri açısından tezgahlar zengin. Ağırlık olarak tekstil ürünleri olsa da mutfak ve banyo eşyaları, aksesuar, gözlük gibi pek çok şey alabileceğiniz tezgâh var. Deneme kabini, otopark yok. Araç ile gelecek olanlar ara sokaklara araçlarını bırakıp pazarı gezebilirler. Aldığınız ürünleri deneyemeyeceğiniz için dikkatli incelemenizde fayda var. Ayrıca çoğu tezgâhta kredi kartı geçiyor ama komisyon alınıyor. Aklınızda bulunsun.

Biz neler aldık? Biraz da bunlardan bahsedelim. T-Shirt çeşitleri oldukça güzeldi. Markalı ürünlerin ihraç fazlası ürünleri var. Bizde çok bilindik bir markanın gözde T-shirtlerinden bir tanesini aldık. Kumaşı aynı mağazadaki gibi. Fiyatı neredeyse yarısından az. Daha önce mağazada beğendiğim (220 Lira) t-shirtü 100 liraya satın aldım. Uzun zamandır telefon kılıfımı değiştirmek istiyordum. Ve bu yüzden Pazar gezilerimde kılıflara göz atıyordum. Buradaki fiyatlar bana uygun geldi açıkçası ve 30 liraya güzel şeffaf bir kap aldım. Bir Pazar klasiğimiz tabi ki mutfak eşyası alıyoruz. Buradan da 10 liraya bulaşık altlığı aldık.

Pazarı tamamen dolaşmak yaklaşık 2 saat sürebilir ama biz sebze meyve bölümünü dolaşmadığımız için 1 saatte gezindik. Aklımızda olan birkaç ürünü aldık ama çok detaylı gezinmedik. Siz daha fazla şey almak isterseniz 2-3 saatte de dolaşabilirsiniz.

İstanbul’daki Sosyete Pazarları yazımıza göz atmayı sakın unutmayın.

Erenköy Sosyete Pazarı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Erenköy, Ethem Efendi Cd. No:84, 34738 – Kadıköy / İstanbul

Ulaşım: Toplu taşıma ile gitmek isteyenler, ER1 ve ER2 hat numaralı otobüsleri kullanarak Erenköy durağında inip buraya ulaşabilirler. Ayrıca 2-17 ve 252 hat numaralı otobüsleri kullanarak Tüccarbaşı durağında indikten sonra 3-5 dakika yürüdükten sonra ulaşım sağlayabilirler.

Marmaray ile gitmek isteyenler, Erenköy istasyonunda inip 5-10 dakika yürüyüş yaptıktan sonra ulaşabilirler.

Özel araç ile gitmek isteyenler Konum bilgisini kullanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts