Ulus Sosyete Pazarı (Ortaköy) Hangi Gün?-Nasıl Gidilir?

0 Comments

Ulus Sosyete Pazarı, eski yeri kapandıktan sonra 2011 yılında perşembe günleri Ortaköy’de yeni yerinde hizmete başladı. Ortaköy’de kurulmasından dolayı Ortaköy Sosyete Pazarı olarak bilinse de giriş kapısındaki isminden de anlaşılacağı üzere burası aslında Ulus Sosyete Pazarı.

Ulus Sosyete Pazarı

Pazara ilk girdiğimizde fark ettiğimiz şey geniş ve oldukça ferah. Rahat rahat gezinme imkanımız oluyor. Diğer sosyete pazarlarına nazaran aşırı bir yoğunluk olmuyor. Bu da keyifli bir alışveriş yapmamıza imkan sağlıyor. İstediğiniz gibi ürünleri inceleyebiliyorsunuz. Çok büyük olmamasından dolayı da ortalama 1,5 – 2 saat sürede alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Gelelim pazarda ne tür tezgahlar olduğuna. Genellikle tekstil ürünleri ağırlıklı olduğunu söyleyebiliriz. Yaz aylarının gelmesi ile bu ürünler daha çok plaj ürünleri, t-shirt, kapri olarak göze çarpıyor. Kadın için de oldukça farklı ürünler var. Özellikle body, şort ve t-shirt çeşitleri oldukça fazla. Ayakkabı, çanta, makyaj malzemeleri ve sporların kullandığı protein tozları satan tezgahlar da var. Ayrıca sebze ve meyvelerin satıldığı tezgahlarda buraya yakın oturanların tercih ettiği bölümler. Özellikle çanta satan tezgahta baya zaman geçirdim. Çünkü spor çantamı yenilemem gerekiyordu. Baya bir inceledim ama fiyatlar bana biraz yüksek geldiği için almadım. Ama ürünlerin oldukça kaliteli olduklarını söyleyebilirim.

Daha önceli yazılarımıza göz attıysanız eğer uğradığımız her sosyete pazarından 1 tane mutfak eşyası aldığımızı bilirsiniz. Bu sefer bu tezgaha uğradığımızda ne alalım diye çok bakınmadık. Çünkü mutfak kapısı için bir stopere ihtiyacımız vardı ve onu aldık. Burada gördüğüm düzel ürünlerden birisi de pille çalışan küçük el çırpıcısıydı. Bizim hatun kullanmam dediği için almadık ama aklım kalmadı değil tabi.

Çalışma saatleri ile ilgili bilgiyi de verdikten sonra sizlere ulaşım bilgisinden bahsedeceğim. Sabah 08:00 ile akşam 19:00 arası açık. Ancak bizim gözlemlediğimiz kadarı ile saat 17:00 gibi tezgahlar yavaş yavaş toplanmaya başlıyor.

Unutmadan eğer gezinti sırasında karnınız acıkırsa burada gözleme yapan ablalardan kesinlikle yemenizi tavsiye ederim. Aşırı lezzetli bir gözlemeydi.

İstanbul’daki Sosyete Pazarları yazımıza göz atmayı sakın unutmayın.

Ulus Sosyete Pazarı Nerede? – Nasıl Gidilir?

Adres: Levazım, Çayır Sk. No:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Ulaşım: Toplu taşıma ile gitmek isteyenler; DT1 – DT2 ve 30D Hat numaralı otobüsleri kullanabilirler. Taksim yönünden gelecek olanlar DT1, Şişli yönünden gelecek olanlar ise DT2 hat numaralı otobüsleri kullanabilirler. Zira bu otobüsler ring hat oldukları için kafa karışıklıkları olabilir. Eminönü istikametinden gelmek isteyenler ise 30D hat numaralı aracı kullanabilirler.

Metrobüs ile gitmek isteyenler; Mecidiyeköy durağında indikten sonra, Meydana doğru yürüyüp buradan DT2 otobüslerine binebilirler.

Metro ile gitmek isteyenler; Mecidiyeköy durağında indikten sonra, Cevahir AVM önünden ya da Meydana doğru yürüyüp buradan DT2 otobüslerine binebilirler.

Vapur ile gitmek isteyenler; Ortaköy iskelesinden indikten sonra DT1 ya DT2’ye binebilirler. Ya da Dereboyu istikameti yönünde 15-20 dakika yürüyüş sonunda varabilirler. Beşiktaş iskelesine gelenler ise yine DT1 ya DT2’ye binerek ulaşım sağlayabilirler.

Özel araç ile gitmek isteyenler ise konum bilgisini kullanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts