Fatih Çarşamba Pazarı | Nerede? – Nasıl Gidilir?

0 Comments

Fatih Çarşamba Pazarı, Fatih Meydanında sıralanan sokaklara sadece çarşamba günleri kurulan bir sosyete pazarıdır. Kıyafet, mutfak ve banyo eşyası, halı, kilim ve daha pek çok ihtiyacınızı ucuza alabileceğiniz oldukça büyük olan bu pazarı gezdik. Edindiğimiz deneyimler ve aldığımız ürünlere yazımızın ilerleyen bölümünde ulaşabilirsiniz. Şimdiden keyifli okumalar dileriz.

Fatih Çarşamba Pazarı | Kaçta Açılıyor & Kapanıyor? – Neler Alınabilir? – Nerede? – Ulaşım Bilgileri

Kaçta Açılıyor & Kapanıyor?

Pazar, çarşamba günleri sabah 7-8 gibi kurulmaya başlıyor. Akşam da aynı saatlerde toplanmaya başlıyor. Buraya gelmek isteyenlere yapacağımız ilk öneri öğleden önce gelmeniz olacak. Böylece hem pazar tam kalabalık olmadan rahatça gezebilir hem de istediğiniz ürünlerin bedenlerini kolayca bulabilirsiniz. Bizim gittiğimiz saatte tezgahlar çok yoğundu ve gezinmek oldukça zordu. Beğendiğimiz pek çok ürünün ya bedeni ya da rengi yoktu. Bu yüzden erken saatlerde gelmek çok daha mantıklı.

Neler Alınabilir?

Burası için “Ne ararsan var” cümlesini rahatlıkla kullanabiliriz. Tekstil ürünleri, mutfak ve banyo eşyaları, halı, kilim gibi evinizin ihtiyaçlarını rahatlıkla bulabilirsiniz. Bunların yanı sıra çocuk kıyafetleri, okul araç gereçleri, ayakkabı ve terlik gibi gündelik ihtiyaçlar için de çok güzel tezgahlar var. Gezinti esnasında telefon aksesuarları satan tezgahlar yanı sıra bileklik, küpe gibi küçük takılar satan tezgahlar da gözümüze çarptı. Üstelik tüm bu ürünler mağazadaki ürünlerin kalitesinde ve fiyatları da gayet uygun.

Tekstil ürünleri, mont, kaban, sweet, t-shirt, tayt pantolon ve daha fazlasını kapsıyor. Özellikle dikkatimizi çeken ünlü markaların ihraç fazlası ürünlerinin satıldığı tezgahlar oldu. Marka etiketli olan bu ürünleri satan tezgahlar ara sokaklarda değil de pazarın ana caddesi üzerinde kuruluyor. Kesinlikle göz atmanızda fayda var. Bu dönemlerde daha çok yaz ağırlıklı ürünler olsa da mevsimine göre ürünler değişiyor.

Banyo ve mutfak araç gereçleri olarak satılan ürünlerde de çeşit çok. İhtiyacımız olan limon sıkacağı ve süzgeci buradan satın aldık.

Beni en çok şaşırtan tezgahlar kesinlikle halı ve kilim satıcılarının olduğu tezgahlardı. Pazardan halı alan görmeyi hiç beklemiyordum. Ürünler oldukça güzeldi ve biz de bir tane kilim aldık. Tüm aldıklarımıza ve fiyatlarına baktığımızda gayet güzel Alışveriş yaptığımızı söyleyebiliriz.

İstanbul’daki Sosyete Pazarları yazımıza göz atmayı sakın unutmayın.

Fotoğraflar

Fatih Çarşamba Pazarı Nerede?

Kapalı pazarlar gibi net bir konumu yok. Fatih Cami yanındaki girişten girip ara sokaklara doğru kollara ayrılıyor.

Ulaşım Bilgileri

Toplu taşıma ile ulaşım için en kolay yol Fatih Cami çevresinden geçen otobüslere binip Fatih durağında inmek. Bu otobüslerin hat numaralı 28 – 31E – 32A – 36A şeklinde söyleyebiliriz. Bu otobüsler size uymuyor ise İBB Durağında geçen 28T – 30D – 32T ve 33 Hat numaralı otobüsleri tercih edebilirsiniz. İBB Durağında indikten sonra Fatih Cami istikametine doğru devam ederek pazara ulaşabilirsiniz. Özel araç ile gelmek isteyenler konum bilgisinden faydalanabilirler.

One Reply to “Fatih Çarşamba Pazarı | Nerede? – Nasıl Gidilir?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts