Beşiktaş Cumartesi Pazarı [Al Al Bitmiyor]

0 Comments

Beşiktaş Cumartesi Pazarı, Beşiktaş evlendirme dairesinin tam karşısında adından da anlaşılacağız gibi cumartesi günleri kurulan bir sosyete pazarıdır. Gezmesi oldukça keyifli olan pazarda neler yaşadık? neler aldık? yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Beşiktaş Cumartesi Pazarı

Burası 2 katlı bir sosyete pazarı. Alt kat tamamen sebze ve meyve üzerine tezgahların bulunduğu bölüm. Tekstil, mutfak ve diğer ürünlerin bulunduğu tezgahlar ise 2. Katta. Eğer sizde bizim gibi giyim üzerine alışveriş için gelecekseniz 2. Kata çıkmanız gerekiyor. Saat olarak ise sabah 08:00 ile akşam 18:00 arasında buraya gelebilirsiniz. Bizim daha önce gittiğimiz sosyete pazarları ile kıyasladığımızda en az yoğun olanı burasıydı. Bu yüzden günün her saati rahatça alışveriş yapabilirsiniz. Hadi şimdi pazarda neler bulabilirsiniz? Bunlara bakalım.

-Tekstil Ürünleri

Tezgahlarda yazlık ürünler bolca var. Hem erkek hem de kadınlar için çeşitler oldukça fazla. Ama alırken mutlaka iyice incelemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Çünkü buradaki ürünlerde gördüğüm defoyu diğer sosyete pazarlarında hiç görmedim. Ya bizim gözümüze çok çarptı ya da gerçekten defolu ürün çok fazlaydı. Yani siz siz olun önüne arkasına içine dışına didik didik bakın. Aksi halde iade ya da değişim olmadığı için paranızı çöpe atmış olursunuz.

-Mutfak Eşyaları

Ben buradaki parçalara bayıldım. Hem fiyatları çok uygun hem de gayet kullanışlı ürünler. Fincanlar, tabaklar, sosluklar hepsi birbirinden güzeller. Geleneği bozmadık ve yine mutfak için bir parça eşya aldık. Bu sefer benim seçtiğim meyve tabağını aldık. Geldiğinizde bu tezgâhı asla boş geçmeyin derim. Özellikle öğrenci arkadaşlar evleri için buradan çok ucuza tabaklar, bardaklar ve daha fazlasını alabilirler.

-Kilim & Yolluk

Kilim ve yolluklar gayet güzellerdi. İhtiyacımız olmamasına rağmen kaliteli olanları bizi alıp almamak konusunda tereddütte düşürdü. Burayı kendimize not aldık ki ilerleyen zamanda kilime ihtiyacımız olduğunda ilk geleceğimiz yer burası.

-Ayakkabı & Terlik

Benim ayakkabı ve terlik konusunda tavrım belli. Ancak tamamen de önyargılı değilim tabi. O yüzden alıcı gözle baktığımda burada ayakkabılarda oldukça güzel modelleri vardı. Ancak giyip denemediğim için rahatlıkları nasıl bilemem. Modeller koşunda kesinlikle tavsiye edebilirim.

Yorumlarımız

-Gözümüze çarpan en önemli eksik pazarın üstünün açık olması. Tamam pazar esnafı brandalar ile kuruyor pazarı ama yağmur yağdığında büyük bir problem oluyor.

-Ürünle çeşitliliği bol. Fiyatlar da diğer sosyete pazarlarına göre gayet uygun.

-Gezinme oldukça kolay.

İstanbul’daki Sosyete Pazarları yazımıza göz atmayı sakın unutmayın.

Fotoğraflar

Nerede? ve Ulaşım Bilgileri

Adres: Sinanpaşa, Ihlamurdere Cd. & Hattat Tahsin Sk. 19/1

Ulaşım: Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler 26 – 26A ve 26B Hat numaralı otobüsleri kullanarak Beşiktaş Evlendirme Dairesi durağında inip buraya ulaşım sağlayabilirler. Bir başka ihtimalde bizim yaptığımız gibi Beşiktaş meydanına geldikten sonra Akaretler istikametinden doğru yaklaşık 15-20 dakika yürüyüş sonunda pazara ulaşmak.

Metrobüs ile ulaşmak isteyenler Zincirlikuyu durağında indikten sonra Beşiktaş yönünden yukarı çıkıp Beşiktaş Meydanına giden minibüs ya da otobüsleri kullanabilirler. Meydana geldikten sonra da yukarıda tarif ettiğim gibi Akaretler istikametinden devam ederek pazara ulaşabilirler.

Özel araç ile ulaşmak isteyenler konum bilgilerini kullanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts