Bakırköy Sosyete Pazarı Haftanın 3 Günü Yeni Yerinde!

0 Comments

Bakırköy Sosyete Pazarı, 13 Nisan 2023 tarihinden itibaren perşembe, cumartesi ve pazar günleri yeni yerinde kurulmaya başladı. Bizde hem bu yeni yeri görmek hem de birkaç parça bir şey almak için bu pazarı gezindik. Bu gezintimizden edindiğimiz tecrübelerimizi de sizler ile paylaşmak istedik. Keyifli okumalar dileriz.

Bakırköy Sosyete Pazarı

İstanbul’da ucuz kıyafet almak isteyenlerin gözde yerleri başında sosyete pazarları geliyor. Hem uygun fiyat hem de çok çeşit olan bu pazarlardan bir tanesi de Bakırköy Sosyete Pazarı. O kadar meşhur ki bu pazar her kurulduğunda ortalama 20 bin kişi ziyaret ediyor. Daha önce eski yerinde gezdiğimiz bu pazarı şimdi yeni yerinde gezindik.

Öncelikle tezgahlar oldukça zengin. Her ihtiyacınıza uygun ürünleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Mevsimin yaza dönmesi ile birlikte tezgahlardaki hemen hemen her ürün yaz aylarına dönmüş. Kapri, t-shirt, şort, bikini gibi yazlık ürünlerde çeşit oldukça fazla. Fiyatlar şimdilik bir nebze olsa uygun olsa da ilerleyen süreçte daha da artmaya başlayacağı belli. Kışlık ürünlerdeki fiyatlar ise biraz daha uyguna düşmüş. Eğer bir ihtiyacınız varsa gidermek için tam vakti.

Pazarda her türlü tekstil ürününü bulabilirsiniz. Bunların başında ihraç fazlası ürünler gelmekte. Hemen hemen her markanın etiketli ürünleri var. Fiyatlar kalitelere göre fark göstermekte olup her bütçeye uygun bir şeyler var. Seç – Al tezgahlarda fiyatlar sabit. 70 Liraya t-shirt aldım. Kumaşı oldukça kaliteli. Pazarlık payı maalesef yok. Ancak 3 tane alırsanız düz 200 lira oluyor. Onun haricinde hiçbir tezgahtar pazarlığa yanaşmıyor.

Mutfak eşyası, telefon kılıfları, makyaj ürünleri satan tezgahlar da var. Bir erkek olarak çok incelemedim ama fiyatlar uygun olacak ki tezgahlar oldukça kalabalıktı.

Ödeme yöntemi hakkında da bilgi vermekte fayda var. Genellikle nakit alışveriş yapılıyor. Kredi kartı ile alışveriş yapılan tezgahlar da var ama %10 komisyon alıyorlar.

Hangi Günler Açık?

Pazar daha önce Fatih Çarşamba Pazarı gibi sokak aralarına kuruluyordu. Hem trafiğe neden olması hem de çok geniş bir alanı kaplamasından dolayı olacak ki pazar için kapalı bir alan yapıldı. Daha önce sadece cumartesi günleri kurulan hatta bu yüzden Bakırköy Cumartesi Pazarı olarak da bilenen pazar artık haftanın 3 günü kurulmaya başlandı. Pazar artık perşembe, cumartesi ve pazar günleri yeni yerinde hizmet veriyor.

Bakırköy Sosyete Pazarı Kaçta Açılıyor? – Kapanıyor?

Tezgahlar sabah 8 gibi kurulmaya başlıyor. Akşamları da aynı saatte toplanmış oluyor. Gelmek isteyenler için en önemli tavsiyemiz erken saatte gelip alışverişlerini tamamlamaları. Çünkü ilerleyen saatlerde Pazar oldukça kalabalık oluyor ve ürün çeşitleri, bedenleri erkenden bitebiliyor. Özel araç ile gelmek isteyen varsa hiç tavsiye etmiyoruz. Evet otopark var ama bu kalabalıkta otoparka girmek bir sorun çıkmak ayrı bir sorun. Zaten toplu taşıma ile ulaşım oldukça kolay.

İstanbul’daki Sosyete Pazarları yazımıza göz atmayı sakın unutmayın.

Fotoğraflar

Nerede?

Adres: Kartaltepe, Terakki Cd. 23-25, 34145 Bakırköy/İstanbul

Ulaşım Bilgileri

Bakırköy Sosyete Pazarı’na nasıl gidilir? sizler için tek tek anlatmaya çalışacağız.

Metrobüs ile ulaşmak için; İncirli durağında indikten sonra üst geçitten Bakırköy Adliyesinin bulunduğu yöne doğru geçmeniz gerekiyor. Bakırköy Metro İstasyonunu arkanıza alıp sol tarafa doğru yürümeye devam edin. Karşınıza gelen meydandan tekrar sola dönüp Bakırköy Adliyesi istikametine doğru 2-3 dakika yürüdükten sonra pazara ulaşabilirsiniz.

Metro ile ulaşmak için; M1A Hat Numaralı Bakırköy-İncirli metro hattı ile Bakırköy istasyonda inip Metrobüs çıkışından çıktıktan sonra, sol taraftan Bakırköy Adliyesi istikametine doğru 2-3 dakika yürüdükten sonra pazara ulaşabilirsiniz.

Marmaray ile ulaşmak isteyenler; Bakırköy durağında indikten sonra Cumhuriyet meydanı yönünde ilerleyerek 8-10 dakika kadar yürüdükten sonra ulaşabilirler.

Konum bilgilerini kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts