Kadıköy Sosyete Pazarı

Kadıköy Sosyete Pazarı Hangi Gün?-Nerede?-Nasıl Gidilir?

0 Comments

Kadıköy Sosyete Pazarı, İstanbul’da bulunan en eski sosyete pazarı olup, 2016 yılından beri Uzunçayır mevkiinde kurulmaktadır. Önceleri sadece salı günleri kurulan Pazar yeni yerine taşındıktan sonra Salı ve cuma günleri kurulmaya başlamıştır. Salı günleri sebze ve meyve ağırlıklı olup, cuma günleri ise sosyete pazarı formatında kurulmaktadır. Kıyafet, aksesuar gibi ihtiyaçlarınız için cuma günü gitmeniz gerekir. Ayrıca pazarın kurulduğu yere pazar günleri de Antika severler için antika pazarı kurulmaktadır.

Kadıköy Sosyete Pazarı

Kapalı bir pazar alanı olması oldukça güzel. Yaz ya da kış olması fark etmeksizin rahatça gelinebilir. Sıfırdan inşa edildiği için de oldukça geniş ve gezinmesi gayet kolay. Bu sebeplerden dolayı da oldukça yoğun tabi. Neler var? diye soracak olursanız da rahatlıkla yok yok şeklinde cevap verebiliriz. İğneden ipliğe, tokadan terliğe her şey var. Gelin bu tezgahlarda göz atalım.

-Tekstil Ürünleri

Aklınıza gelebilecek her çeşit ürün mevcut. T-Shirt, body, iç çamaşırı, gömlek, kot pantolon ve daha fazlası. Fiyatlar oldukça uygun. Çeşit fazla. Gezindiğimiz tezgahlarda kumaşlar da oldukça kaliteliydi. Eminim sizde kendi zevkinize uygun bir şeyler bulabilirsiniz.

-Çanta

Spor çantası, plaj çantası ve bez çanta çeşitleri yanı sıra kol ve sırt çantaları da var. Kamp için bir bez çanta bakıyorduk ve buradan oldukça uygun fiyata aldık. Özellikle kedi desenli çantalar oldukça rağbet görüyordu.

-Mutfak ve Banyo Eşyaları

Sosyete pazarı gezilerimizde uğramadan geçmediğimiz tezgahlar da buralar. Muhakkak bir şey alırız. Ancak hemen söyleyeyim bu tezgahlardaki fiyatlar diğer sosyete pazarlarına kıyasla gayet ucuzdu. Bir pazar klasiği olarak alışverişimizi yaptık ve mutfak için bulaşık altlığı aldık.

-Terlik ve Ayakkabı Çeşitleri

Yazın gelmesi ile birlikte tezgahlar özellikle sandalet ve plaj terlikleri çeşitleri ile dolmuş. Yeni bir terlik aldığım için üstün körü bakarken elime aldığımı bir modelde aklım kalmadı değil hani. Gayet kaliteli ve rahat bir üründü. Fiyatı biraz daha uygun olsa kesinlikle alırdım.

-Kırtasiye Ürünleri

Okulların kapanmasıyla müşterileri azalsa da bu tezgahlar da eminim okul dönemlerinde dolu oluyordur. Şimdilerde daha çok boya kitabı, puzzle gibi şeyler için tercih ediliyor gibi görünüyorlar.

-Aksesuar Ürünleri

Şapka, gözlük, bileklik ve takı satan tezgahlar her zaman ki gibi revaçta. Uzun zamandır almayı düşündüğüm bandanayı buradan çok ucuza aldım.

-Tül ve Perde Çeşitleri

Özellikle öğrenciler ve çeyiz yapmak isteyenler için oldukça uygun fiyata kaliteli perdeler var. İhtiyacınız varsa gelip bakın derim.

-Halı ve Kilim

Yolluk, halı ve kilim çeşitleri de çok fazla. Dokunduğunuz zaman gayet kalite ürünlere benziyorlar. Almayı düşünürseniz muhakkak pazarlık yapın derim. Çünkü 5 tane kilim alan bir teyzeye çok güzel indirim yaptıklarına kulaklarımla şahit oldum.

-İkinci El Eşya

Pazarda ikinci el ürün satan tezgahlar da var. Bu kıyafet de olabiliyor gitar ya da bateri gibi müzik aleti de. Göz atıp geçtik ama sizin ilginizi çekerse aklınızda bulunsun.

İstanbul’daki Sosyete Pazarları yazımıza göz atmayı sakın unutmayın.

Pazardan Fotoğraflar

Kadıköy Sosyete Pazarı Nerede? – Nasıl Gidilir?

Adres: Rasimpaşa, Uzunçayır Cd., 34716 Kadıköy/İstanbul

Ulaşım: Metrobüs ile gitmek isteyenler; uzunçayır durağında indikten sonra “Salı Pazarı” tabelalarını takip ederek ulaşabilirler.

Metro ile gitmek isteyenler; M4 metrosu ile “Göztepe” durağında indikten sonra 15-20 dakika yürüyüş sonunda pazara ulaşabilirler.

Marmaray ile gitmek isteyenler; “Göztepe” durağında indikten sonra 10-15 dakika yürüyüş sonunda pazara ulaşabilirler.

Otobüs ile gitmek isteyenler; 15BK-16A-19EK-129T-130Ş-19T ve 251 hat numaralı otobüsleri kullanabilirler.

Dolmuş ile gitmek isteyenler; D-61 ve C-50 numaralı dolmuş ile ulaşabililer.

Vapur ile gitmek isteyenler; Kadıköy iskelesinde indikten sonra yukarıda yazdığımız dolmuş ya da otobüslere binerek ulaşım sağlayabilirler.

Özel araç ile gidecekler de konum bilgisinden faydalanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts