Pendik Pazarı

Pendik Pazarı | Hangi Gün? – Nerede? – Nasıl Gidilir?

0 Comments

Pendik Pazarı, her cumartesi günü Pendik sahilinin tam karşısında oldukça büyük bir alana kurulan sosyete pazarıdır. Aynı zamanda halk pazarı olarak bilinir ki sebze ve meyve tezgahlarının sayısı bunu doğrular niteliktedir. Ulaşımın kolay olması, alanın büyük ve otoparklı olması ayrıca hemen sahilin dibinde olması nedeni ile oldukça kalabalık oluyor. Alışverişini yapan kendini sahile atıp bir güzel denizin tadını çıkarıyor. Bizde hem pazarı gezmek hem de sahilin tadını çıkarmak için bu pazarı geldik ve sizler için kaleme aldık.

Pendik Pazarı

Harita üzerinde Halk Pazarı olarak işaretlense de aslında burası kıyafetten, terliğe, iğneden ipliğe her şeyi bulabileceğiniz Pendik Sosyete Pazarı. Alan o kadar büyük ki tüm pazarı bir günde gezmeniz neredeyse imkânsız. Zaten bu kalabalığa 2 saatten fazla dayanabilecek sabrı olan var mı bilmem. En iyisi sabah erken saatlerde gelip alışverişi tamamlamak. Peki pazarda neler var? hemen onları da anlatmaya çalışalım.

Tekstil ürünleri, mutfak ve banyo araç gereçleri, tül, perde, halı kilim, oyuncak, terlik, ayakkabı, gözlük, telefon aksesuarları ilk aklımda kalanlar oldu. Hepsinden tek tek bahsetmeyeceğim ama birer cümle ile anlatmaya çalışacağım.

Tekstil ürünleri: Mevsimlik ürünler, iç çamaşırları ve çorap tezgâhları oldukça fazla. Ürünler kaliteli ancak fiyatlar beklediğimiz kadar uygun değil.

Mutfak ve Banyo araç gereçleri: Bin bir çeşit ürün var. Buradan meyve soyacağı aldık. Bir Pazar gezmesi klasiği sonuçta. (Daha önceki sosyete pazarı yazılarımızı okuyanlar bilir)

Tül ve Perde: Çeşit bol ama fiyatlar uçmuş.

Halı – Kilim ve Yolluk: Çok güzel modeller var. Çocuk odası için bir tane yolluk aldık. Fiyat bize uygun geldi.

Terlik – Ayakkabı: Çeşitler bu tezgahlarda da bol. Özellikle çocuk sandalet modellerini çok beğendik.

Ve bunlar gibi pek çok çeşit ürünü pazarda bulabilirsiniz.

İstanbul’daki Sosyete Pazarları yazımıza göz atmayı sakın unutmayın.

Fotoğraflar

Pendik Pazarı Nerede? – Nasıl Gidilir?

Adres: Doğu, Erol Kaya Cd No:190 D:1 Pendik/İstanbul

Ulaşım: Marmaray ile gitmek isteyenler; Kaynarca durağında indikten sonra 10-15 dakika yürüyüş sonunda ulaşabilirler.

Vapur ile gitmek isteyenler; Pendik iskelesine geldikten sonra 5-10 dakika yürüyüş sonunda ulaşabilirler.

Toplu taşıma ile gitmek isteyenler; 16D – 132V – 133A ve 133AK Hat numaralı otobüsleri kullanarak “Kaynarca Parkı” durağında inip pazara ulaşabilirler.

 Özel araç ile gitmek isteyenler konum bilgisini kullanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts