Silivri Sosyete Pazarı

Silivri Sosyete Pazarı Hangi Gün – Nerede Kuruluyor?

0 Comments

Silivri Sosyete Pazarı, her pazartesi günü semt pazarı ile birlikte Halim Uluşahin Caddesi üzerinde kurulan pazardır. Biz burayı daha önce duymuştuk ancak gezme fırsatımız olmamıştı. Tekirdağ tarafında yaptığımız bir kamp dönüşü Silivri tabelasını görünce bu pazar aklımıza geldi ve bir göz atmaya karar verdik. Konum konusunda baya zorlansak da sora sora Bağdat bulunur demişler. Elbette bizde bulduk, gezindik ve sizlerle paylaşalım istedik. Keyifli okumalar.

Silivri Sosyete Pazarı

Pazar tıpkı Fındıkzade Sosyete Pazarı gibi hem semt hem de sosyete pazarı. Ve aynı orası gibi upuzun bir cadde üzerine kurulup sokaklara doğru yayılıyor. Pazar geniş ve ferah. Gezinmesi de oldukça keyifli. Silivri sosyete pazarında neler var? diye soracak olursanız şöyle açıklayabiliriz.

Tüm sosyete pazarlarında satılan tekstil ürünlerinden bu pazarda da var. Baktığımız çoğu ürünün kumaşı kaliteliydi. Ufak tefek defoluları yakaladık ancak pek çoğu sağlamdı.

Mutfak ve banyo araç gereçleri satan tezgahlar vardı. Bir klasik olarak yaptığımız şeyi yine yaptık ve mutfağımız için bir şey aldık. Bu seferki aldığımız şey ocak küçültücü oldu.

Tül ve Perde satıcıları da pazarda güzel bir yer edinmişler ve ürünlerini sergiliyorlardı.

Şapka, gözlük, telefon kılıfı gibi parçalar satan tezgahlar da vardı. Böyle bir ihtiyacınız varsa buradan rahatlıkla bakabilirsiniz.

Çanta tezgahları yine en çok vakit geçirdiğim yerlerden birisiydi. Bu sefer de kamp çantası için bakındım ama hem kesemi hem zevkimi aynı anda mutlu edecek bir çanta bulamadım.

Çorapçılar ve iç çamaşırcılar da tabi ki burada tezgahlarını açıyorlar.

Gözümüze çarpan tezgahları sizler ile paylaştık. Simit ve mısır satıcılarından da bahsettik mi oldu bu iş. İşte bu kadar.

Yorumlarımız

-Pazar çok yoğun değil. O yüzden gezinmesi oldukça rahat. En azından bizim gittiğimiz saatler 3-5 arasıydı ve kalabalık yoktu.

-İstanbul Merkez’e yakın sosyete pazarları kadar büyük değil tabi ki ama bol çeşit var ve fiyatlar gayet uygun.

-Alışveriş için onca yolu gelmek yerine aynı gün kurulan Rami Sosyete Pazarı’nı tercih ederiz. Çünkü hem buradan daha büyük hem de ulaşım imkanları çok daha fazla.

İstanbul’daki Sosyete Pazarları yazımıza göz atmayı sakın unutmayın.

Silivri Sosyete Pazarı Nerede? – Nasıl Gidilir?

Adres: Halim Uluşahin Cad. Silivri/İSTANBUL

Ulaşım: Toplu taşıma ile gitmek isteyenler öncelikle Metrobüs ile Beylikdüzü’ne gelmeliler. Buradan 300 Numaralı otobüse binerek Silivri Terminali’ne gittikten sonra 150 Numaralı Minibüse binip pazara ulaşabilirler.

Özel araç ile gelecek olanlar ise konum bilgisini kullanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts