Çilek Sokak Kadıköy

Çilek Sokak | Kadıköy Modası Burada Belirleniyor!

0 Comments

Çilek Sokak, Kadıköy semtinde, İstanbul’da hala ucuz kıyafet alışverişi yapabileceğiniz ender yerlerden birisi. Daha çok genç ve öğrenci kesimine hitap eden butik mağazaların bulunduğu bu sokakta neler var? neler satın alabilirsiniz? sizlere anlatmaya çalışacağız.

Kadıköy Çilek Sokak

Birbirinden güzel butik mağazaların sıralındığı bu sokak, ucuz kıyafet almak isteyenlerin gözdesi. Burada sezonun en moda ürünlerin ihraç fazlası olanlarını çok ucuz fiyata rahatlıkla bulabilirsiniz.

Biz buraya geçen hafta sonu gittik ve ürünler genelde sonbahar ağırlıklıydı. Asimetrik kesim etekler, kargo pantalonlar ve mevsimlik elbiseler dizilmeye başlanmıştı. İndirimli ürünler arasında yazlık t-shirtler, şapkalar ve bikini tarzınla şeyler vardı. Fiyatlar özellikle mevsimlik ürünlerde beklediğimiz kadar uygun değildi açıkcası. Ama mağaza fiyatları ile karşılaştırdığımızda nispeten daha ucuz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle yazlık ürünlerin fyatları daha uygundu. Tabi bunda sezonun bitiyor olmasının da etkisi vardır.

Ürün çeşitliliği açısından da oldukça zengin olduğunu söyleyebiliriz. Her zevke uygun kıyafetleri rahatça bulabilirsiniz. Crop, etek, askılı, pantalon ve t-shirt çeşitleri oldukça fazla. Ödeme konusunda da daha çok nakit ağırlıklı çalışıyorlar. Kredi kartı geçen yerlerde de fiyatlara 10-15 lira ekleme yapılıyor.

Mağazaların çoğunda deneme kabini var. Ürünleri rahatça deneyebiliyorsunuz. İade gibi durumlarda sorun olabileceği için ürünü iyice incelemenizde fayda var. Hele ki sepette ya da askıda satılan ürünleri tercih edecekseniz çok dikkatli olmalısınız. Çünkü bu ürünler genelde elde kalan ya da sağında solunda ufak tefek defoları olan ürünler olabiliyor. Ya da sepette bakınırken sağa sola takılıp yırtılabiliyor.

En çok merak edilen konuların başında da tabi ki ihraç fazlası ürünler geliyor. Burada bakınırken Zara, Klein gibi pek çok ünlü markanın eteketlerinin olduğu ürünleri bulmanız mümkün. Tabi ki fiyatlar bu markaların mağaza fiyatlarına göre oldukça uygun.

Mağazaların isimlerini yazsam mı diye çok düşündüm. Ama tek tek yazmamaya karar verdim. Çünkü hepsi butik mağaza türünde ve kaliteleri de fiyatları da aşağı yukarı aynı. Açıkcası gelip, gezip kendiniz bakıp, alışveriş yapmanız daha zevkli olur diye düşündüm.

Nerede?

İstanbul’un Kadıköy semtinde. Bilenler için Boğa heykelinin hemen karşı sokağında.

Nasıl Gidilir?

Vapur ile gitmek isteyenler, Kadıköy iskelesine geldikten sonra buraya yaklaşık 10 dakika yürüme sonusunda ulaşabilirler.

Metrobüs ile gelmek isteyenler, Söğütlüçeşme durağında indikten sonra 10 dakika yürüme sonunda ulaşabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler, Kadıköy meyadına geldikten sonra 10 dakika yürüme sonunda ulaşabilirler.

Özel araç ile buraya ulaşmanız mümkün değil. Aracınızı otoparka bırakıp yürüyerek gelebilirsiniz.

Konum bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts