Life Park İstanbul

Life Park İstanbul Nerede? – Nasıl Gidilir?

0 Comments

Life Park, İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı konser, düğün ve kurumsal etkinliklere uygun, yaklaşık 12.000 metrekare alana sahip orman içinde güzel bir alan. Farklı farklı etkinliklere ev sahipliği yapan bu alana Devler Ormanda sergisi için gittik ve tecrübelerimizi yazımızda sizler ile paylaşacağız.

Life Park İstanbul

İsmini ilk defa DJ Snake konseri ile duyduğum etkinlik alanı. Biraz araştırdıktan sonra burada düğün, konser gibi farklı farklı etkinliklerin yapıldığını öğrendim. Hatta etkinlik takvimleri için bir uygulamaları bile var. Ya da dilerseniz web sitelerine göz atıp oradan da etkinliklere ulaşabilirsiniz.

Biz sitelerinden gördüğümüz Devler Ormanda etkinliği ile burayı deneyimlemek istedik. Alan gerçekten çok büyük. Orman içerisinde temiz hava eşliğinde güzel bir gün geçirebilirsiniz. İçerisinde yeme – içe için alışveriş yapabileceğiniz bir bölüm var. Alışveriş için uygulamayı yükleyip içerisine bakiye yüklemeniz gerekiyor. Ya da nakit olarak da ödeme yapabilirsiniz.

Düğün ya da kurumsal etkinlikler için 4 farklı konseptleri var.

Qubbe Bahçe: Oturmalı yemek düzeninde 900 kişi, kokteyl düzeninde 2500 kişi ağırlanabiliyor. Her şey dahil hizmet paketiyle hizmet veriliyor. Yani standart süsleme ve özel mono pasta ikramları gibi şeyler fiyata dahil.

Hint Bahçesi: Ahşap bir zemin üzerine masa ve sandalyelerinizi istenilen oturma düzenine göre yerleştirilebiliyor. Ahşap zeminin hemen yanında ise küçük bir su havuzu ortamı renklendiriyor.  Yemekli düzende 400, kokteyl düzeninde 700 kişi ağırlanabiliyor.

Nar Cam Bahçe: 1000 metrekare alana kurulan ve şeffaf camlar ile aynı zamanda kapalı alanda da hizmet verebilen Nar Cam Bahçe kışın bile açık hava düğünü yapmanıza imkân sağlıyor. Yemekli düzende 750, kokteyl düzeninde 2000 kişi ağırlanabiliyor.

İzoletta: Butik düğünler için farklı bir ortam arayanların tercih edebileceği bir mekân. Masa ve sandalyeleri istekleriniz doğrultusunda yerleştiriyor, giydirmelerini ise belirlediğiniz konsepte göre gerçekleştiriliyor. Yemekli düzende 500, kokteyl düzeninde 200 kişi ağırlanabiliyor.

Otopark ve Tuvalet En Büyük Problem

En büyük sorun bu iki konuda yaşanıyor. Otopark alanı yeterince büyük olsa da ücret ödemek istemeyenlerin girişte bıraktığı araçları çıkışı bir hayli zorlaştırıyor. Zaten etkinlik için ücret ödedikten sonra neden otoparka da ayrı bir ücret verildiğine anlam vermek güç tabi. Girişte ücretler sadece nakit olarak alınıyor. Araç başı 100 Lira. Düğün için gelenlerden de bu ücret alınıyorsa çok yanlış bir uygulama bizce.

Gelelim tuvaletlere. Sabit değil seyyar tuvaletler var. Sayıları oldukça yetersiz. 20000 kişilik konser alanında 20 tane tuvalet var ya da yok. Temizlik desen hak getire. Yani böyle bir alana bu iki uygulama hiç yakışmamış.

Nerede?

Maslak’a 7 km mesafe uzaklıkta Bahçeköy surlarının eteğinde yer alıyor.

Adres: Kazım Karabekir Paşa, Bahçeköy Cd. No:114, 34473 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0212 226 31 31

Life Park Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler, 42 – 42M – 42T ve 42HM Hat numaralı otobüsleri kullanarak doğrudan giriş kapısına ulaşabilirler.

Minibüs ile ulaşmak isteyenler, Sarıyer kalkışlı SRY-15 ve SRY-17 hat numaralı otobüsleri kullanarak ulaşabilirler.

Metro ile ulaşmak isteyenler, öncelikle Yenikapı-Hacıosman metrosu ile Hacıosman durağına gelmeliler. Buradan yukarıda saydığımız otobüslere binerek ulaşım sağlayabilirler.

Özel araç ile gelmek isteyenler ise konum bilgisini kullanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts