Terkos Pasajı

Terkos Pasajı | Nerede? – Nasıl Gidilir? ve Neler Alınır?

3 Comments

Terkos Pasajı, İstiklal Caddesi üzerinde bulunan, ucuzluk pazarı olarak da bilinen tarihi pasajlardan birisidir. Günümüz şartlarında ihtiyaçlarını ekonomik olarak daha uyguna yapmak isteyenlerin tercih edebileceği ucuzluk pazarı olarak da bilinmektedir. İhraç fazlası ya da seri sonu ürünlerinin ucuz fiyata satıldığı bu pasajı sizler için kaleme aldık.

Terkos Pasajı Mağazaları

Genellikle tekstil ürünleri ağırlıklı olsa da takı aksesuar gibi ihtiyaçlarınızı da buradan rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Tekstil ürünlerinin çok fazla çeşitli olmasının nedeni ünlü markanın İhraç fazlası ya da seri sonu ürünlerine olan ilgidir. Gerçekten de dikkatli yapacağınız alışveriş ile ufak tefek defolu ürünleri yakalayıp markalı ürünleri mağaza fiyatının çok altında alabilirsiniz.Mevsimine göre mont ya da kaban, şort ya da t-shirt ihtiyaçlarınız için uğrayabilirsiniz. Dilerseniz şapka, gözlük gibi aksesuarlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Sokağa girdiğinizde sağlı sollu dükkanların farklı ihtiyaçlar için hizmet verdiğini görebilirsiniz. Kimi mağaza iç çamaşırı kimisi ise giyim üzerine hizmet veriyor. Giyim mağazaları içinde ürünleri denemenize imkân verenler olduğu gibi buna olanak sağlamayanlar da var. Ürünleri detaylı incelemenize karışan yok. İstediğinizi gibi sağına soluna bakabilirsiniz. Aksesuar satan mağazalar için de çok fazla çeşit olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle takı üzerine ancak ufak tefek hediyelik eşya almak isteyenler de buraya gelip göz atabilirler.

Son zamanlarda online olarak da satış imkanını sunan Terkos Pasajı Mağazaları da bulunmaktadır. Bunlar daha çok sosyal medya üzerinden satış yapmaya yönelmişlerdir. Belki siz de sosyal medya üzerinden denk gelmiş olabilirsiniz.  Ama buraya gelerek ürünleri istediğiniz gibi inceleyebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Ayrıca pazarlık yaparak biraz daha uyguna getirme durumunuz olduğunu hatırlatmakta fayda var.

1- DGR Store

DGR Store
DGR Store

Pasajın hemen girişinde bulunan bu dükkanda kadınlar için pijama altları, body, iç çamaşırı gibi tekstil ürünleri satılıyor. Çocuklar için de kıyafetler var. Ayrıca sezona göre şapka, eldiven, güneş gözlüğü gibi aksesuarlar da bulabilirsiniz.

2- My Beyoğlu

My Beyoğlu
My Beyoğlu

Girişte soldan ikinci mağaza. Bay – Bayan karışık ürünler var. Resimde gördüğünüz ürünlerden birisi artık bende de var. Çok beğenerek aldım. İyi ki de almışım diyorum. Hem uygun hem de kullanışlı. Severek giyiyorum. Burada bulabileceğiniz pek çok çeşit ürün var. Buraya geldiğinizde kesinlikle görmenizde fayda var.

3- Tezgahlar

Terkos Pasajı Tezgahları
Terkos Pasajı Tezgahları

Pasajın hemen dışında tezgahlar bulunuyor. Burada her ürün sabit tek fiyat. Seç -beğen – al tarzında. Dilediğinizi alabiliyorsunuz. Aklınıza gelebilecek her türlü tekstil ürünü bulabilirsiniz. Ucuz kıyafet almak isteyenler burayı gönül rahatlığı ile tercih edebilirler. Kışın mont, kaban, atkı, bere yazın iste şapka, t-shirt, gözlük gibi pek çok ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Terkos Pasajı Nerede? – Nasıl Gidilir?

Adres: Asmalı Mescit, Terkoz Çk. No:2, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Ulaşım: Taksim ya da Şişhane’ye gelen herhangi bir dolmuş, otobüs ya da metro ile buraya ulaşmanız oldukça kolay. İstiklal Caddesi’ne ulaştıktan sonra caddeye girdiğiniz tarafı dikkate olarak Galatasaray Lisesi istikametine devam etmeniz gerekiyor. Şişhane yönünden gelenler 5 dakika kadar, Meydan yönünden gelenler ise 10 dakika kadar yürüyerek buraya ulaşabilirler. Candy Shop mağazasını gördüğünüzde hemen yanındaki sokak Terkos Pasajı’dır.

3 Replies to “Terkos Pasajı | Nerede? – Nasıl Gidilir? ve Neler Alınır?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts