Çobançeşme Çocuk Köyü

Çobançeşme Çocuk Köyü | Nerede? – Nasıl Gidilir? – Neler Var?

0 Comments

Çobançeşme Çocuk Köyü, Eyüpsultan Belediyesi tarafından hizmete açılan, çocuklar için harika vakit geçirebilecekleri bir park. Çocuklar için diyorum ama büyükler için de piknik yapabilecekleri üstü kapalı kamelyalar var. Çok büyük bir alan değil. Ne yazık ki bu yüzden özellikle hafta sonları kalabalık oluyor. Ama yine de çocuklar gayet güzel eğleniyorlar. Gezindikten sonra güzel düşünülmüş ve hayata geçirilmiş bir park olduğuna karar verdik. İşte bu yüzden gelmek isteyenler için neler var?, nasıl gidilir? gibi sorularına yanıt bulabilmeniz için bu yazımızı hazırladık.

Çobançeşme Çocuk Köyü İçerisinde Neler Var?

İçerisinde çocukların ilgisini çeken çizgi film karakterlerinin olduğu güzel bir park. Bu karakterlerden en çok bilinenleri rafadan tayfa ekibi, keloğlan ve Nasrettin hoca. Çocuklar bu karakterleri tabi ki televizyon veya videolardan tanıyorlar. Yakından görünce de çok mutlu oluyor ve bol bol fotoğraf çekiliyorlar.

Bu karakterler haricinde çocukların eğlenebilmesi için salıncak, kaydırak ve çeşitli oyun aletleri de parkın içerisinde mevcut. Çok fazla büyük bir alan olmadığı için sürekli bir kalabalık ve sıra bekleme durumu oluyor tabi. Ama onlar bir şekilde eğlenmenin yolunu buluyorlar. Bu alana giriş ücretsiz.

Ücretli olarak hizmet veren 2 bölüm var. Birisi Tren. Diğeri ise atlı karınca. Yarım saatte bir çalışıyorlar. Çünkü bu araçlar elektrikli oldukları için her turdan sonra şarj dolduruluyor. Sıra olurken ufak tefek sorunlar olsa da zamanla yoluna koyulabilecek aksilikler bunlar diye kenara not düşüyoruz. Bu 2 aracın giriş ücreti 10 TL.

Peki yetişkinler için parkta neler var diye merak edebilirsiniz. Hemen söyleyenlim. Üzeri kapalı kamelyalar var. Burada mangalsız piknik yapabilirsiniz. Ayrıca çocukların ihtiyaçlarını alabilmeniz için bir büfe bulunuyor. Ufak tefek atıştırmalıklar ve içecekler satılıyor. Şimdilik sadece nakit ile ödeme seçeneği var. Belki ilerleyen zamanda kartla da ödeme olur.

Otopark var deniliyor ama parkın etrafında biz göremedik. Park içerisinde umumi tuvalette var. Giriş ücreti 2 Lira. Gayet temiz. Böyle kalabalık yerlerde genelde temizlik sorunu olabiliyor.

Gelmek İsteyenler İçin Tavsiyeler

-Çardak sayısı 2 elin parmağını geçmez. Yani geldiğinizde çimenlerin üzerinde oturmak zorunda kalabilirsiniz. Yanınızda buna göre piknik örtüsü ya da benzer bir şey getirmenizde fayda var.

-Çok uzak bir alandan gelmeyi düşünüyorsanız bu fikrinizi gözden geçirmenizde fayda var. Çünkü küçük bir alan ve içerisi özellikle hafta sonları çok kalabalık. Ama yine de gelmek isterseniz, buradan çıktıktan sonra bu bölgede yapılacak bir etkinlik veya gezilecek bir yer planı yapmanızda fayda var.

Ziyaret Saatleri

Sabah 10:00 ile akşam 22:00 arasında ziyarete açık.

Fotoğraflar

Nerede? 

Adres: Güzeltepe, Çobançeşme Parkı, 34060 Eyüpsultan/İstanbul

Telefon: 0212 440 30 00

Nasıl Gidilir?

Otobüs ile ulaşamak için, 48A – 48E ve 49 GB hat numaralı otobüsleri kullanabailirsiniz. Çobançeşme durağında indikten sonra 5 dakika yürüme mesafesinde.

Tramvay ile gitmek için, TM1 hat numaralı Tramvay ile Çobançeşme Parkı durağında indikten sonra 5 dakika yürüme mesafesinde.

Metrobüs ile gitmek için, Ayvansaray durağında inmeniz gerekir. Ardından eyüpsultan istikametine doğru yürüdükten sonra TM1 hat numaralı tramvaya aktarma yapıp ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts