Çekmeköy Sosyete Pazarı

Çekmeköy Ulus Pazarı | Nerede? – Nasıl Gidilir?

0 Comments

Çekmeköy Ulus Pazarı, 6 Haziran 2020 tarihinden itibaren yeni yapılan Kapalı Pazar Yerinde her cumartesi günü hizmet vermeye başladı. Kapalı Pazar olması gayet de güzel olmuş. 5 katlı pazarın kendi otoparkı, her katında tuvaleti, bebek bakım odası ve asansörü var. Tüm bu özellikler pazarın kalabalık olmasına yetiyor da artıyor tabi.

Çekmeköy Ulus Pazarı Özellikleri

Kapalı bir Pazar yeri. Alt katında pazara ait otoparkı var. Çoğu yeri pazarcılar alıyor. Dolayısı ile yer bulmak dışarda da olduğu gibi zor. Yani araç ile gelmek isterseniz iki kere düşünün derim.

4 katlı bu pazarı dolaşmak erken saatlerde oldukça keyifli. Ancak ilerleyen saatlerde yoğunluk artmaya başlıyor. Tezgâh araları da yeterince geniş olmadığı için gezinmek daha da zorlaşıyor.

Pazarda sebze ve meyve ürünleri yok. Genellikle tekstil ağırlıklı ürünler satılıyor. Ancak mutfak ve banyo eşyaları, tül, halı, kilim, nevresim, yorgan gibi ürünleri satan tezgahlar da var.

Ürün çeşitlerinden de kısaca bahsedelim. Her bütçeye göre ürün var. Ünlü markaların ürünlerini de bulabilirsiniz. Ancak fiyatları neredeyse mağaza fiyatı ile aynı. Ama pazarı iyice gezme fırsatınız olursa (bizim gibi) çok kaliteli ürünleri uygun fiyata rahatlıkla bulabilirsiniz. Kumaşı, dokusu ve modeli gayet güzel olan t-shirt ve kaprileri ihtiyacımız olmasa da çok uygun fiyata aldık. Gezdiğimiz sosyete pazarları arasında en çok ürünü buradan aldık desek yanlış olmaz.

Çalışma saatleri olarak da sabah 08:30 ile akşam 19:00 olarak söyleyebiliriz.

Dikkatimizi çeken en negatif şey belirli bir dinlenme yerinin olmaması. Belki de biz bulamamışızdır.

Bir diğer konu ise içeride sigara içen çokça esnaf gördük. Buraya çocuğu ile gelen çok fazla insan var. Ayrıca kapalı alanlarda zaten sigara içilmesi yasak. Bunun önüne geçilebilirse çok iyi olur.

Bu yazımızda biraz daha yorum gibi kısa kısa açıklamalarda bulunmayı tercih ettim. Umarım yeterince açıklayıcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan bir soru varsa yorum kısmında sorabilirsiniz.

İstanbul’daki Sosyete Pazarları yazımıza göz atmayı sakın unutmayın.

Çekmeköy Ulus Pazarı Nerede? – Nasıl Gidilir?

Adres: Mehmet Akif, Necip Fazıl Kısakürek Cd., 34782 Çekmeköy/İstanbul

Ulaşım: Toplu taşıma ile gitmek isteyenler, 9H – 9T – 9ÇN ve 14 CE Hat numaralı otobüsü kullanarak “Necip Fazıl Kısakürek Caddesi” istasyonunda inerek ulaşabilirler.

Metro ile gitmek isteyenler, M5 hat numaralı metroyu kullanarak “Çekmeköy” istasyonunda inip kısa bir yürüyüş sonunda ulaşabilirler.

Özel araç ile gitmek isteyenler konum bilgisini kullanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts