Şarkhan Eminönü

Şarkhan | Eminönü Nişan-Kına ve Nikah Alışverişi

0 Comments

Şarkhan, Eminönü’nde nişan, kına ve nikah alışverişi için çiftlerin sıkça tercih ettiği bir yer. 7 katlı bu binada aradığınız her türlü ihtiyacınıza uygun fiyata ulaşabiliyorsunuz. Nişan ve nikah hazırlığı yaparken bizde çok kez buraya gelip alışveriş yaptık. Eminönü içerisinde en uygun fiyatlı nikah alışverişini buradan yapabilirsiniz. Fiyatlar diğer pasajlara göre cüzi miktarda da olsa uygun. Burada sünnet ya da doğum günü kutlamaları için de süsleme veya hediyelik eşya bulabilirsiniz. Yani anlayacağınız aklınıza gelebilecek her türlü kutlama ihtiyacı için buraya uğrayabilirsiniz.

Şarkhan Nişan-Kına ve Nikah Malzemesi Satan Dükkanlar

Eminönü Nişan Alışverişi için tercih edebileceğiniz ilk yer. Burada nişan için kullanılan makas tepsisinden tutun evinizde yapacağınız süslemeye kadar her malzemeyi bulabiliyorsunuz. Biz kim bilir kaç tane dükkân gezdik, kaç yerden fiyat aldık inanın hatırlamıyorum. Her girdiğimiz dükkândan farklı bir fikir ile çıktık. Bir dükkâna girip kese içinde kahve dağıtmayı konuşurken bir başka dükkâna girdiğimde küçük draje şekerlemelerini inceledik. Hemen hemen her şey hakkında bilgi alıp en doğru karar vermeye çalıştık. Kafamız her seferinde karıştı tabi. Sonuçta bütçemize de aklımızı da uyan bir şeyler bulabildik. Şimdi bu dükkanlar hakkında edindiğimiz bilgileri sizler ile paylaşacağız.

Her dükkânı buraya tek tek yazmam ne yazık ki mümkün değil çünkü 7 katlı ve 2 farklı bloktan oluşuyor. Yani tahminen 300’den fazla dükkân bulunuyor. Katlar kendi içlerinde ayrılmamış, karışık şekilde hizmet veriyor. Yani her katı tek tek gezmeniz hem yeni fikirler için hem de uygun fiyat için oldukça önemli. En alt katında buradaki esnaf için bir lokantası var. Biz gezdikten sonra burada oturduk durum değerlendirmesi yaptık. Siz de burada oturup hem soluklanabilir hem de karar verebilirsiniz. Hemen hatırlatmak istediğim önemli bir konu var. Muhakkak ki yanınızda bir kâğıt ve kalem olsun. Gezdiğiniz dükkânın adını, katını, aldığınız fiyatı ve incelediğiniz ürünü not edin. Dükkânı tekrar bulmakta zorlanmamanız için bu çok önemli. Biz şahsen tekrar dükkanları ararken çok vakit kaybetmiştik.

Nikah Alışverişi için nikah şekeri, kurdele, çiçek, damat çiçeği de çok daha fazlası burada mevcut. Biz şahsen nikah şekerlerini küçük kuş yuvası şeklinde kafeslerden yaptırdık. Zamanında da teslim alabildik. Eğer ki sipariş vermek isterseniz anlaştığınız fiyatın yarısını kaparo olarak bırakmanız gerekiyor. Kaporanızı verdikten sonra dekont ve dükkân sahibinin kartını almayı unutmayın. Hatta kartın arkasına sipariş detaylarını tekrar not ettirebilirsiniz.

Çalışma saatlerin sabah 10:00 ile akşam 19:00 olduğu.

Şarkhan Nerede? – Nasıl Gidilir?

Adres: Tahtakale, Vasıf Çınar Cd. No: 17, 34116 Fatih/İstanbul

Ulaşım: Eminönü’ne gedikten sonra yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesindedir. Aşağıda bulunan konum bilgisini kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts