Avşa Altınkum Plajı

Altınkum Plajı Avşa | Nasıl Gidilir? – Giriş Ücreti Var mı?

2 Comments

Altınkum Plajı, oldukça temiz denizi ve altın sarısı kumsalı ile Avşa’da denize girilebilecek yerlerin başında geliyor.Kime sorsak bu plajı tavsiye ettiği için bizde Avşa Tatilimizde denize girmek için bu plaja gittik. Dedikleri kadar da varmış yani.

Avşa Altınkum Plajı

Öncelikle plaj hakkında en merak edilen soruları yanıtlayayım.

Deniz sığ. Yaklaşık 50 metre kadar gitseniz de su seviyesi çok derinleşmiyor. Zaten açıkta geçmemeniz gereken alan güvenlik şeridi ile kapatılmış. Yani ip çekilmiş. Denizlerimizde alınan bilindik bir önlem aslında.

Deniz suyu sıcaklığı rüzgâra göre değişse de genelde güzel. Deniz sezonu mayıs ayı ortası gibi açılıyor. Plaj hafif bir koy şeklinde olduğu için çok büyük dalgalar almıyor. Bu yüzden yüzmek gayet güvenli ve eğlenceli. Özellikle çocuklu aileler rahatlıkla tercih edebilir.

Plaj tamamen kumla kaplı. Yürümesi, güneşlenmesi oldukça keyifli. Özellikle çocuklar için tam bir oyun oynama alanı.

Giriş Ücreti

Plaja giriş ücreti bulunmuyor. Erkan saatte gidip sahile havlunuzu atıp güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Ama hemen hatırlatayım çok büyük bir sahil olmadığı ve sahilin büyük bir bölümünü işletmeler tarafından kiralandığı için yer bulmakta zorlanabilirsiniz.

Ücretli Beachler

Sapphire Beach Clup: Kişi başı 100 Lira ödeyerek sahilde 2 şezlong ve 1 şemsiye kiralayarak giriş yapabilirsiniz. Dilerseniz kişi başı 50 lira fark ödeyerek iskelede de kiralama yapabilirsiniz. Alkol ve yemek servisleri de var. Çalışanlar ilgili ve kibar. Ayrıca her akşam 17:30’da köpük partisi de var. Dilerseniz Sapphire Beach Clup yazımıza göz atıp burası hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Altınkum beach, gold beach ve kartal yuvası beach diğer işletmeler. Ne yazık ki bu işletmelere girecek vaktimiz olmadı.

Şahin Tepesi Restaurant

Buraya kadar gelmişken kesinlikle uğramanızı ve manzara eşliğinde bir kahve içmenizi tavsiye edeceğimiz yer. Ulaşmak için biraz merdiven çıkmanız gerekse de kesinlikle değecek bir yer. Yemekleri ve servis hizmeti gayet iyiydi. Çalışanlar güler yüzlülerdi. Dilerseniz öğlen yemeği ya da akşam yemeği de yiyebilirsiniz.

Nasıl Gidilir?

Avşa merkezden her yarım saatte bir kalkan dolmuşlar var. Ciner Otel’in tam karşısındaki duraktan kalkan “Yiğitler” dolmuşlarına binerek 7-8 dakikalık yolculuk sonrasında ulaşabilirsiniz. Dolmuş ücreti kişi başı 15 Lira. Ayrıca aklınızda bulunsun son dolmuşun sefer saati 20:00.

2 Replies to “Altınkum Plajı Avşa | Nasıl Gidilir? – Giriş Ücreti Var mı?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts