Sapphire Beach Club Avşa

Sapphire Beach Club Avşa | Nasıl Gidilir? – Giriş Ücreti?

0 Comments

Sapphire Beach Club, Avşa’da gidebileceğiniz en güzel, en iyi hizmeti veren ve fiyatları en uygun beach diyebilirim. Avşa tatili planımızı yaparken buraya giden arkadaşlarımızın önerisi ile kendimize not etmiştik. Hem hafta içi hem de hafta sonu olmak üzere 2 defa gittik ve oldukça keyif aldık. Hadi gelin burada neler var birlikte göz atalım.

Sapphire Beach Club

Altınkum Plajı üzerinde bulunan beach, Avşa‘da denize girilebilecek en keyifli yerlerden birisi. Denizi oldukça temiz, sığ ve güvenli. Bu yüzden çocuklu aileler gönül rahatlığı ile gelebilir. Plajda genelde aileler, eşler ya da sevgililer hizmet alıyor. Bu nedenle güvenli bir beach. Biz güvenlik endişesi ile denize sıra sıra gireriz diye düşünmüştük ama öyle olmadı. Burada personeller sürekli dolaşıyor ve güvenliği sağlıyor. Personel demişken hepsi gayet yardım sever ve güler yüzlü. Beach’in hemen yanında bulunan merdivenlerden yukarı çıkarak güzel bir deniz manzaralı fotoğraf da çektirebilirsiniz. Burada Beach’ten bağımsız Şahin Tepesi adında bir restoran bulunuyor. Biz yeme-içme işini beach’te çözdüğümüz için  girip menüsüne bakmadık ama siz isterseniz bir göz atabilirsiniz.

Giriş Ücreti

Sahilde, iskelede ya da özel locada şemsiye ve şezlong kiralayabilirsiniz. Hepsinde fiyatlar farklı. Sahilde 2 şezlong ve 1 şemsiye 200 Lira. İskele de İse bu fiyat 300 Lira. Eğer denize sıfır 2 kişilik Loca kiralamak isterseniz günlük fiyatı 600 Lira.

Biz ilk gittiğimizde hafta içi olduğu için iskelede rahat yer bulabilmiştik. 2. gidişimizde de burada oturmak istedik ama hafta sonu olduğu için her yer rezerve edilmişti. Bu yüzden sahilde oturmak zorunda kaldık. Fark ne diye soracak olursanız iskele kısmı bizim gibi güneşlenmeyi çok sevmeyenler için daha uzun süre gölge oluyor. Sahilde de bu sorunu şemsiyenin ya da şezlongun yerini değiştirerek nispeten çözdük diyebiliriz.

Yukarıda da bahsettiğim gibi burada yeme – içme hizmeti de alabilirsiniz. Fiyatlar merkezdeki yerlere göre bi tık yüksek tabi ama lezzetleri buna değer. İlk gün soslu makarna ve dürüm menü yedik. Makarna biraz fazla yağlıydı ama dürüm burada yediğimin en iyisiydi. Yanında kızartma da veriyorlar ve gayet doyurucuydu. 2. seferimizde makarna yerine köfte söyledik. Pide ekmeğinde geldi ve lezzeti en az dürüm kadar iyiydi. Fiyatlara gelecek olursa dürüm 120, köfte 130, makarna 150 ve asitli içecekler 40 Lira. Ayrıca keyifli bir kahve içmek isterseniz fiyatı 30 Lira. Menüde alkollü içecekler de var. Bira fiyatları 130 Liradan başlıyor markasına göre 180’e kadar çıkıyor. Votka, viski gibi diğer alkol çeşitleri de var tabi.

Burada her akşam 17:30’da köpük partisi veriliyor. Dilerseniz bu partilere de katılıp kendinizi güzel bir eğlencenin ortasında bulabilirsiniz.

Ayrıca Altınkum sahilinde bu beach’ten bağımsız kano ya da deniz bisikleti kiralayabileceğiniz bir yer var. 1 saatlik kiralama ücretleri ise bisiklet 200, tek kişilik kano 150 ve çift kişilik kano 200 Lira.

Sapphire Beach Club Nerede? –  Nasıl Gidilir?

Adres: Altınkum Plajı, Avşa, Marmara/Balıkesir

Ulaşım: Buraya ulaşım Ciner Otel’in yanından kalkan “Yiğitler” minibüsleri ile sağlanıyor. Ortalama 8-10 dakika sürüyor. Dolmuş ücreti ise kişi başı 15 Lira. Dönüşte ise son dolmuş 20’de sefer yapıyor. Ayrıca her yarım saatte bir dönüş seferleri de var. Adaya özel araç ile gidecekler konum bilgisini kullanarak plaja ulaşabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts