Kamp Malzemesi Seçimi

Otel Konforunda Bir Kamp İçin Malzeme Seçimi

0 Comments

Doğru kamp malzemesi seçimi yapmak, güzel bir kamp macerası yaşamak için en önemli adım diyebilirim. Bu konuda kendimce daha önce belirlediğim önemli kriterlere uygun olarak tercihlerimi yapmaya çalışıyorum. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan kamp malzemesi seçiminde nelere dikkat edilir? birlikte göz atalım.

Kamp Malzemesi Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Giriş kısmında kendimce kriterler belirlediğimden bahsetmiştim. Bu kriterleri Kullanım, Dayanıklılık, Ergonomiklik ve Yedek Parça Tedarik Durumu şeklinde sıralayabilirim. Şimdi bu kriterleri tek tek başlıklar altında inceleyelim.

-Kullanım Kolaylığı

Benim için en önemli kriter. Eminim kamp yapanların da büyük bir çoğunluğu bana bu konuda katılacaktır. İhtiyacım her ne ise en basit, en kolay kurulum ya da kullanım sunan ürünü hep bir adım öne alıyorum. Bu konuda aklıma örnek verebileceğim ilk şey Kamp Masası. Tıpkı kamp sandalyesi gibi
açılıp kapananları olduğu gibi plastikten yapılanı da mevcut. Her ikisi de aynı görevi görürken ben plastik olanını tercih ediyorum. Sebebi de üzerinde kahvaltı yaparken içim çok rahat oluyor çünkü dökülen bir yiyecek ya da içeceğin temizlemesi oldukça kolay oluyor. Ama bez masalarda temizlemesi
hem zor hem de leke kalma olasılığı yüksek. Aslında ikisi de aynı görevi görse de bu gibi ufak tefek detaylar tercih yapmanızda önemli olabilir.

-Dayanıklılık

Eminim ki bu kriteri sadece kamp için değil alacağınız her üründe ararsınız. Kim dandik bir ürün için parasını harcar ki? Konu kamp malzemesi olduğu için burada alacağınız ürünün dayanıklılığını baz alalım. Bu kriteri de kamp sandalyesi üzerinden verelim. Bildiğiniz gibi açılır kapanır bez sandalyeler haricinde yine açılıp kapanan ancak köşeleri tahtadan olan sandalyeler de mevcut. Burada dayanıklı olan tabi ki de tahta sandalyeler oluyor. Hatta bazı modellerde bezlerin yırtılmaları ya da açılmaları olsa da tekrar kaplama yapılmaya olanak sağladığı için uzun ömürlü olduklarını da söyleyebiliriz. Tahta sandalyelerde kırılma ihtimali, bez sandalyelerde ise yırtılma ihtimali hep var. Ayrıca bez
sandalyelerde açma ve kapama sırasında ayaklarda sorun olma olasılığı da çok fazla. Bu gibi detaylar ile seçeceğiniz ürünün karşılaştırmalarını yaparak dayanıklılığı hakkında seçim yapabilirisiniz.

-Ergonomik Yapı / Taşınabilirlik

Gerek araç ile gerekse de toplu taşıma ile yapılan kamp yolculuklarında en fazla ihtiyaca en az eşya ile çözüm bulmak büyük önem arz ediyor. Bu sebeple alınan her kamp malzemesinde ergonomik ve taşınabilirlik konusunda kesin çözüm üretmeli. Çadır, yatak, kamp sandalyesi ve kişisel eşyalarınızın olduğu bir sırt
çantası. İşte size kabaca bir kamp için yetecek şeyler. Ne kadar küçük ve taşınabilir olursa o kadar rahat edersiniz. Diğer malzemeleriniz için de aracınız olsa dahi her zaman minimal tercihler yapmanızda fayda olduğunu söyleyebilirim.

-Yedek Parça Tedarik Durumu

Araç mı bu? demeyin sakın. Alacağınız ürünün uzun ömürlü olması ve daha çok süre kullanımız için yedek parça tedarik seçeneğinin olması çok önemli. Örneğin çadırların çıtası kırıldı ya da kayboldu. En baştan çadır almak yerine çıtasını daha uyguna almak istemez misiniz? Ya da termos kapağı kayboldu. Tekrar bir termos yerine sadece kapağını alarak daha az maliyete bu sorunu çözebilirsiniz. Tabi ki alacağınız her üründe yedek parça seçeneği olmayabilir ama takmalı sökmeli eşyalarda illaki bu seçenek kafanızın bir köşesinde bulunsun.

Siz de değerli yorumlarınızı bizimle paylaşarak sitemizi ziyaret eden gezintist dostlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

One Reply to “Otel Konforunda Bir Kamp İçin Malzeme Seçimi”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts